Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Başvurusu

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Başvurusu

Kredi notu, kişilerin borç ödeme alışkanlıklarını ölçen bir finansal enstrümandır. Bankalar bireylere borç verirken kredi notuna bakmaktadır. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması kredi alabilmeniz için bir zorunluluktur. Kredi notu düşük olan vatandaşlar ise bankalardan kredi alamamakta ve soluğu tefecilerde almaktadır. Bu nedenle kredi notunuzun yüksek olması kredi alabilmek için en önemli etmendir. Peki kredi notunuz çok kötüyse hatta kredi kartı bile alamayacak kadar kötü bir nota sahipseniz nasıl kredi alabilirsiniz. Kredi Notu düşükler için kredi başvurusu nasıl yapılır?

Kredi notları 0-1900 arası puanlanan bir sistematiğe sahiptir. 0-699 arası puana sahip olan kişiler en riskli grupta yer alırken 1700-1900 arası puanı olan kişiler ise en iyi sınıfında yer alırlar. Bu açıdan kredi notunuzun hangi seviyede olduğunu bilmek ve tespit etmek kredi başvurusundan önce dikkat etmeniz gereken hususlardan yalnızca biridir. En riskli gruba sahip olan bireylerin ne yaparlarsa yapsınlar kredi kullanma ihtimalleri sıfırdır. Ancak kredi notu düşük olan bireyler bazı şeyler yaparak kredi notlarını yükseltebilirler. Kredi notu yükselen bireylere bankalar daha farklı bakmaktadır.

[ilgiliMakale icerik_id=”831″]

Kredi notu düşük olan bireyler kredi başvurusu yaparken yüksek faiz yükünü kabul etmek zorundadırlar. Çünkü başka türlü bir kredi alma ihtimalleri yoktur. Yüksek faiz ile kredi notu düşüklere kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankaların ilki hepimizin bildiği adını duyduğu Aktifbank’tır. Her zaman piyasanın en yüksek faizini bulabileceğiniz banka, kredi ürünlerinde de bono ürünlerinde de yüksek faiz uygulamaktadır. Kredi almak için bu banka herhangi bir evrak talep etmemektedir.

Kredi notu düşükler için kredi başvurusu yapmak son derece zordur, ancak kredi notu düşüklere kredi veren bankaların sayısınında hiç de az olmadığını size söylemiştik. Sıradaki bankanın adı ise Enpara, kurulduğu günden bu yana şubesiz bankacılık anlayışını benimseyen banka, bugün milyarlarca dolarlık mevduata sahiptir. Bu bankada yüksek faizli mevduat ürünlerine ek olarak kredi ürünleri de bulunur. Kredi ürünleri yüksek faiz içerdiğinden dolayı genelde kredi notu düşük olan bireyler tarafından tercih edilir. Sizlerde enpara üzerinden yüksek faizle kredi almak istiyorsanız hemen internet sitesinden bir başvuru gerçekleştirebilirsiniz.