KPSS Şartı Olmadan 135 Güvenlik Görevlisi İŞKUR Personel İlanı Yayımlandı!

İŞKUR tarafından personel alım ilanları paylaşılmaya devam ediliyor. 1 Mayıs 2020 itibariyle yayımlanan 135 güvenlik görevlisi personel alımıyla ilgili ekonomikredi.com olarak sizlerle tüm detayları paylaşıyoruz. Öncelikle özel güvenlik görevlisi ilanlarına başvurmak için silahsız ya da silahlı eğitim almanız ve daha sonra güvenlik sertifikasına sahip olmanız gerekiyor.

İŞKUR Güvenlik Personeli Alım İlanı

İŞKUR’un resmi web sayfasında yer alan ilana göre 135 güvenlik görevlisi ile beraber 2 güvenlik amiri sorumlusu, 14 silahsız güvenlik görevlisi, 2 silahlı güvenlik görevlisi, 1 güvenlik müdür ile 2 güvenlik polisi alınacak. Buna göre İŞKUR güvenlik personel alım ilanı 156 olarak güncellenecek.

Başvuru şartları her ilanda değişmekle beraber kamu kurumları için özel kanunlarda bulunan tüm şartları taşımak gerekiyor. Bu şartlardan en önemlileri, kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, askerlik ile ilişiği bulunmamak, en az lise mezunu olmak şeklinde sıralanıyor.

İŞKUR GÜVENLİK PERSONELİ İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

Yukarıdaki linke tıklayarak güvenlik görevlisiyle ilgili güncel ilan detaylarına ulaşabilirsiniz.

Başvuru aşamasında İŞKUR kaydınızın olması da gerekiyor. İŞKUR resmi web sitesine giriş yaparak sadece güvenlik personel ilanlarına değil tüm iş ilanlarına da ulaşabilirsiniz.

Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Silahsız eğitim alanlar için 100 saatlik temel eğitim süreci söz konusudur. Silahlı temel eğitimlerde ise toplamda 120 saat ders verilir. 3 gün silah dersi olmak üzere 15 gün temel dersler uygulanır. Eğitim sonrasında başarılı olanlara özel güvenlik sertifikaları verilir. Bu aşamadan sonra artık İŞKUR başta olmak üzere pek çok kurum ya da firmanın özel güvenlik personel alım ilanlarına başvuru yapılabilir.