KOSGEB’ten 2020 Dönemi Devlet Destekli Kredi Duyurusu!

Pandemi sürecinden sonra kendi işini kurmak isteyen vatandaşların sayısı artarken KOSGEB devlet destekli krediler de araştırılıyor. Peki KOSGEB anlaşmalı kredi veren bankalar hangileri? KOSGEB hibe kredisi alma şartları neler? işte merak ettiğiniz bu soruların yanıtları…

Uzun yıllardır hizmet veren KOSGEB kurumu, vatandaşların kendi işini kurması amacıyla belirli tutarlarda destek sağlamayı sürdürüyor. Ayrıca girişimcilere sunulan imkanlar da günümüzde artmaya devam ederken son yayımlanan duyuruda anlaşmalı bankalar üzerinden kredi desteği sağlanacağı belirtildi.

KOSGEB Kredisi Alma Şartları Neler?

KOSGEB’in sunduğu destek ve hibelerden faydalanmak için ilk olarak KOSGEB’e üye olmanız gerekiyor. Üyeliğin ardından beyannamenin doldurulması ve daha sonra kredi başvurusu yapılmalıdır. Bu süreçte KOSGEB’in kendi veritabanı içindeki kurum ve kişi üyeliğinin başarılı bir şekilde tamamlanmış olması gerekiyor. Kayıt işleminin ardından KOSGEB girişimcilik kurslarını takip etmeli ve belirli bir saate kadar sunulan bu kursları başarıyla tamamlamanız gerekiyor. Sertifikanızı aldıktan sonra projenizi KOSGEB’e sunmalı ve onayın ardından anlaşmalı bankalardan kredi almaya başlayabilirsiniz.

KOSGEB Kredisi Veren Bankalar

KOSGEB kredisi veren bankaların sayısı oldukça fazladır. Ziraat ve Halkbank başta olmak üzere Garanti BBVA, İş Bankası, Denizbank, Akbank, Yapı Kredi, Vakıfbank, QNB Finansbank ve İNG Bank şubelerine giderek kredi detaylarını öğrenebilirsiniz.

Halkbank’tan Esnaflar için Sıfır Faizli Kredi

Esnaflar için birbirinden farklı kredi paketlerini devreye alan Halkbank, “Genç Girişimci Esnaf Kredisi’ ile dikkat çekiyor. 60 ay vadeye kadar işletmeler için 200 bin TL kredi imkanı sunan Halkbank ayrıca yeni araç alımı ve işletmeler için de 500 bin TL’ye kadar kredi veriyor. Ayrıca ustalık belgesine sahip olan ve yeni iş yeri açmak isteyenler de bu bankadan kredi alabiliyor.

Ziraat Bankası KOSGEB Kredisi Detayları

Ziraat Bankası her zaman girişimcileri ve işletmecileri desteklemektedir. En çok 500 TL’ye kadar alınabilen bu kredilerde 36 ay vade imkanı vardır. Ayrıca talep edenler 6 ay erteleme şansından da yararlanabiliyor. KOSGEB kredisi yüzde 1,54 faizle uygulanırken kişiye özel seçenekler için banka şubelerini ziyaret etmeniz yeterlidir.