Koronavirüs Sebebiyle Marketlerin Çalışma Saatleri Yeniden Değişti mi? Marketler Saat Kaçta Açılıyor?

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı konuşmada 1, 2 ve 3 Mayıs 2020 tarihlerinde 31 ilde sokağa çıkma yasağının ilan edildiği aktarıldı. Vatandaşlar bu yasağın ardından marketler saat kaçta açılıyor, marketler 1 Mayıs çalışma saatleri ve buna benzer soruların yanıtlarını arıyor. Yapılan açıklamada marketlerin çalışma saatleri paylaşılırken 31 ilde 1 Mayıs itibariyle 3 Mayıs 2020 gecesine kadar sokağa çıkma yasağının uygulanacağı anımsatıldı. Peki marketler saat kaçta açılacak? Migros, A101, BİM, ŞOK kapalı mı açık mı?

1-2-3 Mayıs Marketler Açık mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün kabine toplantısının ardından merak edilen soruların detaylarını paylaştı. Toplantıdan sonra ulusa sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı 1, 2 ve 3 Mayıs 2020 tarihlerinde 31 ilde sokağa çıkma yasağının uygulanacağını söyledi.

Marketlerle ilgili de genelde paylaşıldı. Sokağa çıkma yasağı kararından önce marketler belirli saatlerde çalışırken artık yayımlanan genelgeye göre il ve ilçelerdeki marketlerin çalışma saatleri güncellendi. Buna göre 1 Mayıs 2020 tarihinde marketler sabah saat 9’da açılacak. Marketler öğleden sonra saat 2’de kapanacak.

Marketlere ayrıca maskesiz giriş yasaklanırken içerideki müşteriler çıkmadan yeni bir müşteri alınmayacak. Ayrıca market sırasında sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edilecek.

Sokağa çıkma yasağının uygulanmadığı il ve ilçelerde ise marketler 09:00 ile 21:00 arasında hizmet veriyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 30 büyük il ve Zonguldak’ta ise sokağa çıkma yasağı süresince marketlerin çalışma saatleri 09:00 – 14:00 olacak.