Koronavirüs Nedeniyle Bankalar Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor? Bankaların Güncel Mesai Saatleri

TTB yani Türkiye Bankalar Birliğinin talebiyle geçtiğimiz haftalarda bankaların çalışma saatleri değişmişti. Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle alınması gereken tedbirlerden olan sosyal mesafeye bağlı olarak yoğunluğun oluşmaması için bankaların yeni mesai saatleri açıklanmıştı. Pek, bankalar saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Özel bankaların çalışma saatleri kaç oldu? Kamu bankalarının mesai saatleri değişti mi?

Özel Bankaların Çalışma Saatleri

Özel bankalar artık öğlen saat 12:00’da açılacak. Kapanış saati ise 17:00 olacak. Bu kapsamda TEB, Garanti BBVA, Akbank, QNB Finansbank, İş Bankası ve diğer özel bankalar şubelerini öğlen saat 12’de açıyor. Akşam saat 5’te ise mesai sona eriyor. Öte yandan sosyal mesafenin korunması amacıyla alınan tedbirler kapsamında banka şubelerine belirli sayıda kişi alınıyor.

Kamu Bankalarının Çalışma Saatleri

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası sabah saat 09:00’da açılıyor. Kamu bankalarının kapanış saati ise akşam 17:00. Yaşanabilecek yoğunluğun önlenmesi adına sosyal mesafeye dikkat edilerek banka şubelerine kısıtlı sayıda vatandaş alınıyor.

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışma saati değişen bankalarına eski sisteme ne zaman döneceği merak konusu. Ülkemizde devam eden pandeminin pek çok sektörde ciddi değişikliklere neden olduğu ortada. Ancak alınan tedbirler sayesinde salgının yayılma hızı engellendiği için bir süre daha bankaların çalışma saati bu şekilde devam edebilir.

Türkiye Bankalar Birliğinden yapılacak son dakika açıklamaları sizlerle paylaşmaya devam ederken bankaların tüm kredi faiz oranları ve başlattıkları kampanyaları da son dakika olarak aktarmaya devam ediyor olacağız.