Konyalı İş Adamları – Rus İşadamları Toplantısının Detayları!

Konya Sanayi Odası, geride bıraktığımız pandemi süreci sonrası ” yeni normal ” sürecinin ilk ülke tanıtım toplantısını ve B2B organizasyonunu gerçekleştirmiş bulunmakta.

Konya Sanayi Odası ve Rusya Federasyonu, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Mümessilliği işbirliği ve aracılığı  ile yapılan toplantı içerisine, Konya’da hububat bakliyatı ve ayçiçek yağı sektörlerinde üretim gösteren firma temsilcileri de katılım sağladı.

Konya Sanayi Odası ve Rusya Federasyonu’nun, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Mümessilliği işbirliği ve aracılığı  ile gerçekleştirmiş olduğu toplantı da Hububat Bakliyatı ve Ayçiçek Yağı Sektörleri tanıtımı için video konferans tekniği ile ’Sanal Heyet ve B2B Görüşmeleri Etkinliği’ düzenlendi. Toplantıya Rusya İhracat Merkezi Türkiye Temsilcisi Radik Gimatdinov, Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Temsilcisi Aydar Gashigullin ile çok sayıda Türk ve Rus firma temsilcisi katıldı.

Video konferans ile gerçekleştirilen toplantı sonrasın da değerlendirmelerde bulunan Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Oda olarak pandemi süreci içerisinde de çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini, Konyalı sanayicilerin yeni işbirlikleri yapması için ve yeni pazarlara ulaşılabimesi için yaptıkları çalışmalarını devam ettirdiklerini söyledi. Memiş Kütükcü, ” Covid-19 salgını öncesindeki dönemde, ülke tanıtımları ve B2B görüşmeleri toplantılarımızı, Oda binamızda gerçekleştiriyorduk. İhracatı artırmaya ve yeni pazarlara ulaşmaya büyük katkı sunan bu tür organizasyonlarımızı, yeni normal süreci ile birlikte video konferans yoluyla gerçekleştirmeye başladık. Şehrimizin ihracatında üçüncü sırada yer alan Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar sektörümüz için bu toplantının yeni işbirlikleri getirmesini temenni ediyorum. Önümüzdeki günlerde farklı ülkeler ve farklı sektörler için bu tür toplantılarımızı düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.
Memiş Kütükcü, ek olarak Konyalı sanayicilerinden de yapılan toplantılara daha fazla ilgili göstermelerini telep etti.

Kaynak: İHA