Konut Kredisinde Bayram İndirimi Başladı! Özel Bankalarda Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Oldu?

Bankaların konut kredisi kampanyaları devam ediyor. Ev sahibi olmak isteyenler ve haliyle nakit ihtiyacını karşılamayı düşünen vatandaşlar düşük faiz oranlarıyla kredi alabilecek. Ayrıca bankalar esnek ödeme seçeneklerini de devreye alarak tüketicilere yardımcı olmayı sürdürüyor.

Bayram öncesi en düşük konut kredisi kampanyasına dahil olan Garanti BBVA, yeni kredi oranını yüzde 0,95 seviyesine çektiğini açıkladı. Öte yandan Halkbank ve Vakıfbank da konut kredisi faiz oranlarında düşük seçenekler sunarken 3 ay erteleme sürecini de devreye aldı.

Özel Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları

Ülkemizde hizmet veren özel bankaların konut kredisi faiz oranları da güncellendi. Buna göre özel bankaların konut kredisinde uyguladıkları faiz oranları aşağıdaki gibi sıralanıyor;

  • Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde – 0,89
  • İNG Bank konut kredisi faiz oranı yüzde – 0,84
  • TEB konut kredisi faiz oranı yüzde – 0,89
  • İş Bankası konut kredisi faiz oranı yüzde – 0,92
  • ICBC Turkey konut kredisi faiz oranı yüzde – 0,97
  • Alternatif Bank konut kredisi faiz oranı yüzde – 0,95
  • Garanti BBVA konut kredisi faiz oranı yüzde – 0,95
  • Akbank konut kredisi faiz oranı yüzde – 0,92

Devlet Bankalarında Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank konut kredisi faiz oranları yüzde 0,79 olarak sunuluyor. Bu bankalardan ikinci el konut kredisi almak isteyenler ise yüzde 0,94 faiz oranıyla kredi talep edebiliyor.

Katılım Bankalarında Konut Finansmanı Kar Payı Oranları Güncellendi

Albaraka Türk Katılım Bankasından 60 ay vadeli konut finansmanı almak isteyenler yüzde 0,76 kar payı oranından yararlanıyor. 120 ay vadeli finansmanında da yüzde 0,76 kar payı oranı sunulacak.

Kuveyt Türk Katılım Bankasından da 60 ay vadeli konut finansmanı alabilirsiniz. 60 ay vadeli finansmanda yüzde 0,79 kâr payı sunan Kuveyt Türk, 120 ay vadeli finansmanlarında yüzde 0,83 üzerinden kredi taleplerini karşılıyor.

Türkiye Finans Katılım Bankasında 60 ay vadeli konut finansmanı kar payı oranı yüzde 0,89 olarak sunuluyor. 120 ay vadeli konut finansmanında ise yüzde 0,94.

Son olarak Vakıf Katılım Bankasında 60 ay vadeli konut finansmanı yüzde 0,79 kar payı oranlı, 120 ay vadeli konut finansmanı ise yüzde 0,94 kar payı oranlı sunuluyor.

Başvurular için en uygun faiz oranlarını inceledikten sonra banka şubelerine gidebilirsiniz.