Konut Kredisi Faiz Oranlarında Son Dakika Gelişmesi! En Düşük Faiz Oranı Yüzde 0.69 Oldu!

Konut kredisi faiz oranları düşmeye devam ederken vatandaşlar da en düşük konut kredisi veren bankaları araştırıyor. Merkez Bankasının Nisan ayı toplantısından çıkan faiz indirim kararının ardından birçok banka faiz indirimine gitmişti. Özellikle de konut kredisinde henüz yeni indirimlerin sunulmaya başlandığı günümüzde, en düşük faiz oranı yüzde 0,69’a kadar düştü.

Vatandaşlar gün içinde son dakika konut kredisi faiz oranlarının yanı sıra taşıt ve ihtiyaç kredisi haberlerini de merak ediyor. Ancak bu haberimizde konut sahibi olmak isteyenler için Mayıs ayı en düşük konut faiz oranlarını sizlerle paylaşıyor olacağız.

2020 En Düşük Konut Kredisi Faiz Oranı Hangi Bankada?

2020 Mayıs ayında pek çok bankanın konut kredisinde faiz indirimine gittiği biliniyor ancak yapılan son güncelleme ile beraber yüzde 0,69 faiz oranıyla ev kredisi almak isteyenler Türkiye Finans Katılım Bankasına müracaat edebilir.

2.el konut kredisi faiz oranları günümüzde 0,79 oranındayken Türkiye Finans tarafından başlatılan kampanya da konut finansmanı için kâr payı oranı 0,60 olarak belirlendi.

Buna göre 120 ay vadede 100 bin TL’lik konut finansmanı için aylık taksit tutarı 1,228 TL olurken, toplam geri ödeme 147,374 TL olacaktır.

Finans Katılım Bankası dışında birçok özel ve kamu bankası da düşük faizlerden kredi imkanı sunuyor. Fakat konut kredisinde şimdiye kadar ki en düşük oran 0,69 olarak sunulmaya başlandı. Yapacağınız araştırmalarda diğer faiz oranlarını inceleyebilir ve bankaları arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.