Koçtaş Mağazalarıyla İlgili Son Dakika Gelişmesi! Mağazanın Açılış Tarihi Belirlendi mi?

Ülkemizde devam eden koronavirüs salgını nedeniyle birçok mağaza kapanmış ve mağazaların açılış tarihi merak edilmeye başlanmıştır. Özellikle de vatandaşlar Koçtaş mağazasıyla ilgili bilgileri merak ederken bugün KAP’a yapılan açıklamada, salgının etkilerini azaltmaya yönelik alınan önlemler kapsamında 24 Mart 2020’den itibaren faaliyetlere ara verildiği hatırlatıldı.

KAP’a bildirilen bu açıklamada ayrıca Koçtaş mağazalarının açılış tarihleri yer aldı.

Koçtaş Mağazaları Ne Zaman Açılıyor?

Mağaza tarafından bugün yapılan açıklamada salgınla mücadele konusunda iş sürekliliğin sağlanması ve istihdamın korunması için 1 Haziran itibariyle yeni açılacak mağazaların da faaliyete geçeceği paylaşıldı. Ayrıca 4 Mayıs tarihinde 98 mağazadan 51’inde kademeli bir şekilde faaliyetlerin başlanacağına dair de hatırlatmalar yapıldı.

Bir süredir devam eden bu gelişmelerin ardından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Koçtaş olarak yeni mağazalarımızla beraber 1 Haziran 2020’den itibaren tüm mağazaların açılmış olması planlanıyor. Müşterilerimizin, ailelerin ve elbette çalışanlarımızın sağlığını korumaya öncelik tanınarak her bir çalışanımız için gerekli önlemler en üst seviyeden alınacaktır.”

Normalleşme sürecine giriş yaparken birçok mağazadan ilerleyen günlerde açılış bildirimleri gelebilir. Vatandaşlar mağazaların yanı sıra kafe ve restoranların da ne zaman açılacağını merak ediyor. Bu konuda uzmanlardan net bir bilgi paylaşılmazken, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması halinde 15 Hazirana kadar kademeli olarak restoran ve kafelerin açılabileceği belirtiliyor. Ancak konuyla ilgili İçişleri Bakanlığının bir genelge yayımlaması gerekiyor.