Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yatalak Hastalar İçin Yatak İhalesinde!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yatağa bağımlı olarak tedavi sürecind eolan veya yatağa bağımlı şekilde yaşayacak olan hastaların en önemli ihtiyaçlarından biri olan elektrikli hasta yatağı karyolası için teknolojik ortamda ihale gerçekleştirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yatağa bağımlı hasta vatandaşlarının dertlerine derman olmak için çalışmalarını hız kesmeden sürdürmeye devam ediyor. Evinde yatağa bağımlı olarak yaşayan hasta vatandaşlar daha rahat hareket edebilmek için elektrikli karyola yatağına ihtiyaç duyabiliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda şartları sağlayan vatandaşlara ücretsiz olarak hasta yatağı hizmeti sunuyor. Vatandaşların büyük memnuniyet duyduğu hizmet için yeni bir elektronik ihale gerçekleştirildi.
Bu kapsamda hizmetin ilk başladığı tarih olan 2017 Ekim ayından itibaren toplamda hasta vatandaşlara 3 bin 169 elektrikli hasta karyolası verildi. 2019 yılında bu rakam bin 566’ya ulaştı.
Uzun yıllar boyunca elektrikli hasta karyolası ve hasta yatağı hizmetini, yatağa bağımlı hasta vatandaşlarına ücretsiz şekilde sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu hizmetlerinin devam edebilmesi için teknolojik alanda bir ihale gerçekleştirdi. Elektronik ortamda yapılan ihaleye bir firma teklifte bulundu. İhaleye katılmış olan tek firma, 300 adet elektrikli hasta karyolası ve bin 200 adet hasta yatağı için 684 bin 300 TL teklif verdi.

Kaynak: İHA