Katılım Bankalarında Konut Kredisi Faiz Oranları! En Düşük Konut Finansmanı ve Detaylar

Katılım bankaları, banka faiz uygulaması olmadan konut finansmanı sağlayan bankalar olarak müşterilerine hizmet sunuyor. Kar oranı ile çalışan bankalar, taşıt finansmanı sağladığı gibi konut alımı amacıyla da konut finansmanı sağlıyor. Her katılım bankası farklı kar oranları ile konut finansmanı desteği verirken, bu finansman desteği ile ev alacak olan kişiler de en düşük kar oranını uygulayan bankanın arayışı içine giriyor.

Katılım bankaları arasından sıklıkla tercih edilen Kuveyt Türk, bankanın ek bir ürününün kullanılması şartıyla müşterilerine 60 ay vadeli olarak 100.000 TL konut finansmanı desteğini %0,76 kar oranıyla veriyor. Bankanın ek ürününü kullanmak istemeyen kişiler ise bu finansmandan %0,79 kar oranı ile yararlanabiliyor.

Kuveyt Türk, müşterilerine konut finansmanı desteğini farklı seçeneklerle sunuyor. Bu bağlamda dileyen müşterileri sabit ödemeli finansman, dileyen müşteriler düzensiz ödemeli finansman, kentsel dönüşüm finansmanı, 2B finansmanı, gurbetten sılaya gayrimenkul finansmanı gibi seçeneklerden yararlanabiliyor.

Albaraka Konut Finansmanı

Albaraka, konut finansmanı desteği ile müşterilerinin ev sahibi olmasını sağlıyor. Banka 1 ve 65 ay vade seçeneğiyle müşterilerine %0,70 aylık kar oranıyla, 66 ve 120 ay vade seçeneğiyle de %0,83 aylık kar oranı ile finansman desteği sağlıyor. Bu iki vade seçeneğinde de banka müşterilerinden %0,50 konut finansmanı tahsis ücreti alıyor. Ayrıca banka, tüm müşterilerine 1.000.000 TL’ye kadar finansman desteğinde bulunuyor. Ayrıca banka ayrıca ekspertiz ücretini de müşterilerinden tahsis ediyor.