Katılım Bankalarında Konut Finansmanı Kar Payı Oranları Ne Kadar? 2020 En Düşük Kar Payı ile Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi

Haziran ayında birçok katılım bankası kar payı oranlarını düşürdü. Bu kapsamda düşük kar payı oranıyla konut kredisi veren katılım bankalarının sayısı da artmaya devam ediyor. Nakit ihtiyacını karşılamak isteyenler ihtiyaç finansmanı, araç alımı yapacak olanlar taşıt finansmanı ve konut sahibi olmak isteyenler de artık düşük kar payı oranlarıyla konut finansmanı alabiliyor. Ekonomikredi.com olarak bugün en düşük kar payı ile konut finansmanı veren bankaları sizler için inceledik.

2020 En Düşük Konut Finansmanı Veren Katılım Bankaları Hangileri?

2020 yılında katılım bankalarının kar payı oranları düşmeye devam ediyor. 120 ay vadeyle en düşük kar payı oranı Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sunuluyor. Bu bankada kar payı oranı yüzde 0,79 olarak uygulanıyor.

Türkiye Finans Katılım Bankasından sonra Kuveyt Türk Katılım Bankası da yine 120 ay vadeli konut finansmanını yüzde 0,89 kar payıyla sunuyor. Son olarak Albaraka Türk Katılım Bankasında kar payı oranı yüzde 0,92 olarak uygulanıyor.

Bu bankalara alternatif olarak 0,64 kar payı oranıyla sıfır konut finansmanı almak isteyenler Vakıf Katılım veya Ziraat Katılım Bankalarına başvuru yapabiliyor. İkinci el konut alımlarında ise kar payı oranı yüzde 0,74 olarak sunuluyor. 180 ay vadeye kadar konut finansmanı almak isteyenler ayrıca Vakıfbank, Ziraat Bankası ya da Halkbank şubelerine giderek bu krediden yararlanabiliyor.

Düşük faizli kredilerden yararlanmak için tek şart, kredi skorunun yüksek olması. Düşük kredi skoruna günümüz bankaları kredi hizmeti vermemektedir.