Kamu Çalışanlarına 5 Yıl Vadeli Düşük Faizli Acil İhtiyaç Kredisi Kampanyası! Halkbank 100 Bin TL Kredi Başvurusu ve Geri Ödeme Planı

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen memurlar artık Halkbank tarafından başlatılan 100 bin TL’lik kredi kampanyasına dahil olabiliyor. Sadece kamuda hizmet veren memurlara özel olarak sunulan bu kredide 5 yıla varan vadelere kadar ödeme planı hazırlanabiliyor. Ayrıca memurlar için özel faiz oranlarını da devreye alan Halkbank uzun vadeli kredi seçenekleriyle son zamanlarda dikkat çekiyor.

Halkbank Devlet Memurlarına Özel Kredi Kampanyası

Devlet memurları Halkbank tarafından son dakika olarak duyurulan kredi kampanyasına dahil olmak için herhangi bir ek ücret ödemeyecek. Yani kredi tahsis ücreti gibi masrafların olmadığı memurlara özel kredide faiz oranı da yüzde 1,10 olarak uygulanacak. Kredi kullanımında 100 bin TL’ye kadar başvuru yapabilecek olan memurlar en çok 5 yıl yani 60 aya kadar vade planı oluşturabilecek.

Ancak kredi tahsis ücreti ödeyecek olan vatandaşlar için de aylık faiz oranı düşürülecek. Bu durumda 525 TL kredi tahsis ücreti ödenerek aylık yüzde 1,05 faiz oranıyla kredi alınabilecek. Geri ödemeler 3 ayda bir eşit taksitli, azalan taksitli, artan taksitli ya da aylık eşit taksitli olarak yapılabilecek.

Memurlar 100 bin TL için 60 ay vadede kredi tahsis ücreti ödeyerek aylık 2,385 TL geri ödeme yapacak. Tahsis ücreti ödemeden ise 60 ay vadede aylık 2,423 TL taksit ödemesi yapılacak.

Halkbank ayrıca yüzde 0,55 faiz oranıyla herkese 30 bin TL’ye kadar çeyiz kredisi sunuyor. Ancak bu krediden yararlanmak için bankanın anlaşmalı olduğu firmalardan ev tekstil ürünleri için alışveriş yapmak gerekiyor.