Kamu Bankalarının 0,49 ve 0,69 Faizli Tarihi Taşıt Kredisi Kampanyasında Hangi Marka Araçlar için Anlaşma Yapılacak?

Ülkemiz tarihindeki en düşük taşıt kredisi kampanyasını sunan kamu bankaları, kredi detaylarını da paylaşmaya başladı. Araç almak isteyen ya da aracını değiştirmek isteyenler bu kapsamda hangi marka araçları satın alabileceğini merak ediyor. Öncelikle dün kamu bankalarının açıkladığı yeni kredi paketlerinde yerli üretime destek sağlanacağı belirtildi. Otomotiv pazarının da salgın nedeniyle daralması sonucunda vatandaşa katkı sağlamak amacıyla bazı otomobil firmaları ile bankalar anlaşma yapmış ve anlaşma kapsamında binek ve ticari araçlar için yüzde 0,49’dan başlayan faiz oranları uygulanmaya başlandı.

Anlaşmalı markaları merak eden vatandaşlar için yapılan açıklamada BMC, Otokar, Mercedes, Isuzu, Honda, Fiat, Renault, Hyundai, Karsan, Temsa ve Ford marka araçlarla anlaşma yapıldığı belirtilmişti.

Yüzde 0,49 ve yüzde 0,69 faiz oranlarıyla alınabilecek taşıt kredilerinde uygun ödeme koşullarına göre hareket edilecek. Yani taşıt kredisi almak isteyen vatandaşlar yerli üretim yapan markalar dışında 0,49 faiz oranından yararlanamayacak. Yabancı menşeli otomobil markaları için standart taşıt kredisi faiz oranları uygulanacak. Başvuru sürecine dahil olmak isteyen vatandaşlar kamu bankalarının şubelerine giderek hizmet alabilecek.