Kamu Bankalarında Temmuz Sonu İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Oldu? Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası Kredi Hesaplama

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankasının uyguladığı faiz oranları yakından takip ediliyor. Çünkü en uygun kredi veren bankalar arasında olan 3 devlet bankası geçen hafta ikinci el konut kredisinde faiz yükseltmiş ve 12 ay erteleme kampanyasını da sona erdirmişti. Sıfır konutlarda 0.64 faizle kredi veren devlet bankaları artık ikinci el konutlar için 0.79 faizle kredi sunarken vade oranını da 180 aydan 120 aya düşürdü.

Kamu Bankalarında Taşıt ve İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank, 2. el konut kredisinde faiz oranlarını yükseltirken taşıt ve ihtiyaç kredisinde bir güncelleme yapmadı. Bu süreçte taşıt kredisinde 0.82 faiz oranı uygulanıyor. Bu faiz 5 yaşına kadar ikinci el araç alımlarında sunulurken sıfır araçlar için de geçerli. Ancak kampanyalı araç kredisi başvurularında faiz oranı düşmeye devam ediyor.

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler ise 0.55 faizle alışveriş kredisi alabiliyor. 3 kamu bankasının anlaşmalı olduğu firmalardan yapacağınız alışverişlerde sunulan 0.55 faizli kredi, anlaşmasız firmalarda 0.82 olarak sunulmaya devam ediliyor.