Kamu Bankaları Tarafından Sunulan Tarihi Faiz Oranıyla Konut Kredisi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Ülkemizde normalleşme süreci başlarken birçok banka tarafından faiz indirimleri de uygulanıyor. Bu kapsamda 3 kamu bankasının başlattığı düşük faizle konut kredisi kampanyasıyla ilgili vatandaşlar merak edilen soruların yanıtlarını aramaya başladı. Ekonominin yeniden canlanması adına 3 kamu bankası ile beraber 2 katılım bankasının duyurduğu konut kredisi paketinde ev almak isteyenler için düşük faiz imkanı sunulacak.

Avantajlı konut kredisi paketinin yanı sıra 2. el ya da sıfır araç satın almak isteyen vatandaşlar için taşıt kredisi paketi de başlatılacak. Kampanya kapsamında ayrıca anlaşmalı elektronik eşya, mobilya ve beyaz eşya firmalarından alışveriş yapacak olanlara da sosyal hayatı destekleme kredisi verilecek. Son olarak yaz aylarında anlaşmalı turizm firmalar aracılığıyla tatile çıkmak isteyenlere de tatil destek kredisi sunulacak.

3 kamu bankasının başlattığı bu kredi paketleriyle ilgili vatandaşlar başvuru tarihini merak ediyor.

Konut kredisi paketlerine başvurular başlarken, diğer kredi paketleri için 5 Haziran 2020 Cuma itibariyle başvuruların alınacağı belirtildi.

Son zamanların en düşük konut ve taşıt kredisi kampanyalarını devreye alan kamu bankaları, taşıt kredisinde yerli üretime destek verecek. Konut kredisi ise sıfır ve ikinci el konutlar için sunulacak. Konut paketinde 3 büyük şehir için (Ankara, İstanbul, İzmir) 750 bin TL’ye kadar, diğer tüm illerde de 500 bin TL’ye kadar finansman sağlanacak. Ayrıca konut paketinde sıfır konutlar için yüzde 0,64 faiz oranı, ikinci el konutlar için de 0,74 faiz oranı uygulanacak.