Kalyon Holding Yüzde 0,56 Faiz Oranıyla 12 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Kampanyasına Dahil Oldu

Ülkemizdeki normalleşme sürecinde gerek kamu gerekse özel bankalar birbirinden farklı kredi paketlerini devreye almıştı. Son olarak Emlak Konut GYO tarafından açıklanan konut kredisi kampanyasına da büyük bir ilgi duyulmuş ve başvurular da alınmaya başlanmıştı.

Yüzde 0,56 faizle başlayan oranlarla kredi imkanı sunan ve bu krediyi de 12 ay ertelemeli olarak duyuran firmadan yeni açıklamalar yapıldı. İlk olarak kamu katılım ve kamu bankalarının başlattığı kredi kampanyasında sıfır ve 2. el konutlar için yüzde 0,64 – yüzde 0,74 faiz oranıyla kredi verileceği aktarılmıştı. Kampanyadan hemen sonra Emlak Konut GYO da bir duyuru paylaşmış ve yeni bir konut paketini tüketicilerle buluşturmuştu.

Düşük Faiz Oranlı ve 12 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Kampanyası

Emlak Konut tarafından başlatılan konut seferberliğinde müşterilere özel yüzde 10 indirimin yanı sıra ödemesiz dönem, düşük faiz ve uzun vadeli geri ödeme planları da sunulmuştu. Öte yandan Emlak Konut GYO’dan sonra kampanyaya Kalyon Gayrimenkul Firması da destek verdi.

Firmanın yönetim kurulu üyesi Mehmet Kalyoncu, Türkiye’deki konut sektöründe herhangi bir zamanda talep sorunu yaşanmadığını ve müşterilerin konut alma sürecini sorunsuz olarak yönettiğini söyledi. Ayrıca son zamanlardaki kredi paketlerini de değerlendiren Kalyoncu, gerek Emlak Konut GYO’nun gerekse kamu bankalarının kredi paketleri sayesinde bu sektörde olumlu gelişmelerin yaşandığını da söyledi.

Kalyoncu konuşmasının hemen ardından sundukları kredinin detaylarını paylaştı. Buna göre 120 ay vade oranı için 1 milyon TL’ye kadar olan tutarlarda yüzde 0,56 faiz oranıyla kredi sunulacak. Ayrıca talep eden müşterilerine 750 bin TL’ye kadar yüzde 0,64 faizle 12 ay geri ödemesiz olarak kredi verilebilecek. Son olarak Kalyon Gayrimenkul yönetim kurulu üyesi Mehmet Kalyoncu, konut satın alanların ödemeye başlamadan evlerine taşınabileceklerini de dile getirdi.