Kadınlar, Maskeleri Taktılar Kolları Sıvadılar!

Şanlıurfa’da ki kadınlar yeni normal süresi içerisinde maskelerini takıp kollarını sıvadılar yeniden KEDÜP tezgahlarına geçiş yaptılar.

Şanlıurfa Karaköprü Belediyesi tarafından açılışı  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilen ve Covid-19 salgını sebebiyle 2 buçuk aydır kapalı kalan Kadın Emeği ve Doğal Ürün Pazarındaki tezgahları maskeli kadınlar ile buluştu.

Şanlıurfa’da bir ilk gerçekleştirilerek açtığı ve Covid-19 salgını nedeniyle yaşanan pandemi sebebiyle kapalı kalan KEDÜP yeni normal sürecine girilmesiyle birlikte yeniden açılış yaptı. Kadınlar maskelerini takıp kollarını sıvadılar ve doğal ürünler tezgahlarında ki yerlerini aldılar.
Tüm önlemlerin alındığı pazara bol miktarda el dezenfektanı yerleştirilirken, pazarda bulunan vatandaşların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda içlerine sinerek alışveriş yapmaları için çaba gösteriliyor.
KEDÜP projesi sayesinde kendi işalanlarını kurabilerek pazar esnafı olan kadınlar, üretimini sağladıkları ürünleri pazarda satarak hem evde tüm gün oturmak zorunda olmadıklarını hem de ev ekonomisine kendilerinin de katkıda bulunduklarını söyleyerek, bu güzel projelerinden ötürü anlıurfa Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkürlerini ilettiler.
Şanlıurfa Karaköprü Belediyesinin Yaşam sokağı çarşısı içerisinde açılan Kadın Emeği ve Doğal Ürün Pazarının her haftanın son günü olan pazar günleri açık olacağı öğrenildi.

Kaynak: İHA