İstanbul Kapalıçarşı’nın Açılış Tarihi Belli Oldu!

Koronavirüs salgını için alınan önlemler kapsamında kapatılan İstanbul Kapalıçarşı’nın açılış tarihi açıklandı. Tarihi Kapalıçarşı, 1 Haziran 2020 tarihinde açılacak. Ancak alınan önlemlerin bu tarihe kadar tamamlanamaması üzerine açılış tarihi uzayabilir.

23 Martta kapatılan Kapalıçarşı yeniden ziyaretçilerine hazırlanıyor. Turistlerin uğrak noktası olan İstanbul Kapalıçarşı, salgınla ilgili normalleşme adımları kapsamında yeniden faaliyete geçecek. Alınan kararlara istinaden 1 Haziran 2020’de açılması planlanan Kapalıçarşı’da yeni tedbirlerin alınacağı da belirtildi.

İstanbul Kapalıçarşı için Hangi Tedbirler Alınacak?

Tarihi İstanbul Kapalıçarşı için öncelikle detaylı temizlik işlemleri yapılacak. Ayrıca Kapalıçarşı’ya maskesiz hiç kimse alınmayacak. Girişlerde güvenlik görevlileri ziyaretçilerin ateşini ölçecek. Ek olarak çalışanlar da gün içinde hijyen kurallarına dikkat edecek.

Alınan karar kapsamında Kapalıçarşı’nın 1 Haziran 2020 tarihinde açılması planlanıyor. Tarihi Kapalıçarşı Yönetim Kurulu’nın devam ettiği değerlendirmeler neticesinde bu sürenin uzayabileceği de aktarılıyor. Yine de önlemlerin alınmaya başlandığı bu günlerde vatandaşlar genel bir açıklama beklemeyi sürdürüyor. Bizler de süreci yakından takip ederek tarihi yerlerin açılış zamanlarına dair son dakika haberleri paylaşmaya devam ediyor olacağız.