İşsizlik Maaş Ödemesi Ne Zaman Yapılacak? Haziran Ayı İşsizlik Maaşı Detayları

Ramazan Bayramı nedeniyle öne alınan pek çok ödeme yapılmaya başlandı. Emeklilerin yanı sıra kredi ve burs alan öğrenciler bu fırsatlardan yararlanırken işsizlik maaşı alan vatandaşlar da işsizlik maaşı ne zaman ödenecek sorusunun yanıtlarını aramaya başladı. Haziran ayı işsizlik maaşı ödemesi ne zaman yapılacak? İşsizlik maaşı erken ödenir mi? Bu soruların yanıtlarını haberimizin devamında paylaşıyoruz.

Ödemelerle ilgili öncelikle emekli vatandaşlara sevindirici haber verilmişti. Emekli vatandaşlar 15 Mayıstan itibaren emekli maaşlarını almaya başlamıştı.

Bir diğer müjde öğrenciler için verilmişti. 6 Haziranda alınacak kredi ve burs ödemelerinin 19 Mayıstan itibaren verilmesiyle beraber şimdi tüm gözler işsizlik maaşı tarihlerine çevrildi. Peki, Haziran ayı işsizlik maaşı ne zaman ödenecek?

Haziran Ayı İşsizlik Maaşı Ne Zaman Ödenecek?

Haziran ayı işsizlik maaşıyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. PTT şubeleri tarafından yapılan bu ödemeler hakkında ilerleyen günlerde bir açıklama yapılabilir.

İşsizlik Maaşı Başvurusu Nereye Yapılır?

İşsizlik maaşı başvurusu İŞKUR bürolarına yapılmaktadır. Ayrıca İŞKUR’un resmi web sitesinden de bu başvuru yapılabiliyor. İş akdinin sona ermesinin ardından ilk 30 günlük süre içinde başvuruların yapılması gerekiyor.

2020 İşsizlik Maaşı Ne Kadar?

2020 işsizlik maaşı en düşük 1,177 TL, en yüksek 2,354 TL olarak uygulanıyor. Bu maaştan işsizlik maaşı şartlarını taşıyan herkes yararlanabiliyor. Ayrıca İŞKUR tarafından bu süreçte danışmanlık hizmetleri de veriliyor.

İşsizlik maaşlarıyla ilgili yapılan güncellemeleri sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.