İş Bankasından Düşük Faizli ve 6 Ay Ertelemeli Konut Kredisi Paketi! 2020 İş Bankası Konut Paketi Başvurusu

1 Haziran 2020 itibariyle başlatılan konut kredisi kampanyalarına bugün bir yenisi daha eklendi. Vatandaşlar 6 ay ertelemeli ve düşük faizli konut kredisine artık İş Bankası şubelerinden de ulaşacak. Bankanın konuyla ilgili yaptığı açıklamalar ve diğer detaylar haberimizin devamında.

İş Bankasından Düşük Faizli ve Ötelemeli Konut Kredisi Kampanyası

İş Bankasından önce bazı özel bankaların yanı sıra devlet bankaları da konut kredisinde ciddi bir indirime gitmişti. İş Bankası da yaptığı açıklamada artık yeni konut paketini devreye aldığını duyurdu.

Daha önce müşterilerine yüzde 0,92 faiz oranıyla konut finansmanı sağlayan banka, yeni güncellemelerini devreye aldı ve faiz oranlarında indirime gitti. Uygulanan indirimle beraber yeni konut kredisi sadece banka müşterilerine sunulmaya devam edilecek.

Yüzde 0,87 faiz oranıyla en az 3, en çok 60 ay vadeye kadar konut kredisi alabileceğiniz İş Bankasından 61-120 ay vadede faiz oranı yüzde 0,89 olarak uygulanacak.

Banka kredi kullanım limitlerini de güncelledi. Konut kredisi kullanmak isteyen müşterilerine, satın alınacak evin yüzde 80’i kadar kredi kullandıracak olan İş Bankası, bu süreçte ekspertiz değerini baz alacak.

Kredide ayrıca 6 ay erteleme şansı da sunuluyor. Banka müşterileri ister 1 ay isterse de 6 aya kadar konut kredisini erteleyebilecek. Geri ödemeler ise 2 ayda bir eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ya da eşit taksitli olarak yapılabilecek.

Buna göre 100 bin TL’lik konut kredisinde 60 ay vadede yüzde 0,87 faiz oranıyla aylık taksit 2,146 TL olacak. Toplam geri ödeme 128,785 TL. Bu kredideki masraflar ise 180 TL DASK, 450 TL hayat sigortası, 269 TL konut sigortası, 147 TL taşınır ve taşınmaz rehin tesis ücreti, 500 TL tahsis ücreti ve 1,150 TL ekspertiz ücreti olarak sıralanıyor.

İş Bankası müşterileri 120 ay vadede 100 bin TL’lik konut kredisi almak istediğinde aylık taksit tutarı olarak 1,345 TL ödeme yapacak. Bu kredideki toplam ücretler ise 2,696 TL’ye kadar çıkabilecek.

En yakın İş Bankası şubesine giderek konut kredisi başvurusunu yapabilir ve aynı gün içerisinde krediye sahip olabilirsiniz.