İş Bankası Konut, İhtiyaç ve Taşıt Kredisi Faiz Oranlarında İndirime Gitti!

Merkez Bankasının geçen hafta 100 baz puanlık faiz indirimi ve BDDK’nın banka rasyosu oranlarına müdahalesiyle beraber özel bankalardan indirim haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak İş Bankası konut, taşıt ve ihtiyaç kredisindeki faiz oranlarını güncellediğini açıkladı.

İş Bankası Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

7 Mayıs 2020 tarihli İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları güncellendi. Bugün itibariyle 3 ay ertelemeli olarak sunulacak tüketici kredisi aynı zamanda bayram kredisi şeklinde vatandaşlara verilecek. Faiz oranı ise yüzde 0,92 olacak. Ancak 60 ay vadeli 3 ay ertelemeli kredilerde faiz oranı 1,03 seviyesinde.

İhtiyaç kredisi için 60 ay vadede 10 bin TL kredi kullanmak isteyenler yüzde 1,03 faizle aylık 237 TL ödeme yapacak.

İş Bankası Güncel Taşıt Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası 0 km taşıt kredisinde de indirime gitmişti. Yapılan hatırlatmada sıfır km araçlar için İş Bankası araç kredisi yüzde 0,92 faizle sunulacak. Ayrıca bu kredi ikinci el araç satın almak isteyenler içinde geçerli olacak.

İş Bankası Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası tarafından yapılan açıklamada konut kredisi faiz oranları da düşürüldü. Yeni güncellemede yüzde 0,92 faiz oranıyla verilen konut kredisi 120 ay vadeye kadar talep edilebilecek. Ancak bu oran hayat sigortalı konut kredisi için geçerli. Sigortasız konut kredisi almak isteyenlere uygulanan faiz oranı yüzde 0,96 olarak devam edecek.

Konut kredisindeki dosya masrafları da bu rakamlara beraber güncellendi. Söz konusu masraflar;

  • DASK – 180 TL
  • Ekspertiz ücreti – 1,150 TL
  • Dosya masrafı – 500 TL
  • Konut sigortası – 269 TL
  • İpotek tesis ücreti – 147,50 TL
  • Hayat sigortası – 450 TL şeklinde sıralanıyor.

Son günlerde İş Bankasının faiz oranlarını araştıran vatandaşlar en güncel faiz oranlarından bu şekilde yararlanabilecek. Bayram kredisinin yanı sıra yüzde 1’den düşük olan konut ve taşıt kredisi de vatandaşların en çok tercih ettiği bankacılık ürünleri arasında. Merkez Bankasının aldığı faiz indirim kararından sonra pek çok özel banka kredi faiz oranlarında güncellemeye gitmiş ve açıklamalar yapmıştı. Bu kervana artık İş Bankası da eklenerek düşük faizli krediler sunulmaya başlandı. Banka müşterisi değilseniz şubelerden, banka müşterisiyseniz online bankacılık ya da İŞCEP mobil uygulaması üzerinden kredi başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.