İkinci El Konut Kredisinde Yüzde 0,79 Faiz Müjdesi!

Konut satın almak isteyen vatandaşlara birbirinden farklı imkanlar sunulmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından yüzde 0,79 faiz oranlı ve 65 ay vadeli finansmandan yararlanabilirsiniz. Ancak vade oranı 65 ayı geçtiğinde kar payı oranı da banka tarafından yükseltiliyor.

Avantajlı konut finansmanları arasında yerini alan Albaraka Türk Katılım konut kredisinde birbirinden farklı seçenekler dikkat çekiyor. Öncelikle 0,79 kar payı gibi düşük bir alternatif sunan bu banka sadece müşterilerine 0,79 kar payı oranını sunuyor. Buna ek olarak 65 ay vadeye kadar düşük kar payı oranıyla yararlanabileceğiniz bu kredide 120 ay vade için 0,83 kar payı dikkate alınıyor.

Banka müşterileri, satın alacakları konutun ekspertiz değerinin yüzde 90’ı için bu finansmanı alırken ek teminat gösterenler ise konutun tamamına finansman alabiliyor.

Albaraka Türk Katılım Bankası 65 Ay Vadeli Konut Finansmanı Hesaplama

65 ay vadede yüde 0,79 kar payına göre 100 bin TL’lik konut finansmanında tüketiciler aylık 1,996 TL ödeme yapacak. Toplamda geri ödenecek miktar ise 129,793 TL.

Albaraka Türk Katılım düşük kar payı oranlı konut finansmanında yararlanmak için en yakın banka şubesine giderek bankanın talep ettiği belgeleri sunmanız yeterli. Ayrıca kredi skoru da bu süreçte kredi kullanımlarının başarılı bir şekilde yapılması adına önemli. Günümüzdeki tüm bankalar kredi puanına göre kredi ürünlerini sunduğu için Findeks üzerinden kredi puanı sorgulama yaptıktan sonra bankalardan hizmet almanız gerektiğini unutmayın.