İkinci El Araç Satın Almada ” Yeni Normal ” Dönemi !

İkinci el araç satış sektöründe bulunan, sektörün önde gelen isimlerinden biri olan CarNext.com yeni normal sürecinin getirdiği şartlar ile birlikte araç satış hizmetini başlattığını bildirdi.

Dünyanın en büyük filo kiralama şirketlerinden birisi olan LeasePlan’in bünyesinde bulunan, yüksek kaliteye sahip ikinci el araçların pandemi sürecinin bitip yeni normal sürecinin bitişi ile birlikte satışa sunulmaya başlanan CarNext.com, Covid-19 salgını süreci sebebiyle yeni bir çevrimiçi araç satın alma süreci geliştirerek ’sıfır temas’ ile kapıya teslimat hizmetlerini başlattıklarını duyurdu. Verilen bilgiye göre, internet adresi üzerinden randevu alınarak sağlanan hizmet kapsamında, tercih edilen ikinci el araçla ilgili istenilen tüm bilgilere WhatsApp veya FaceTime üzerinden sağlanan görüntülü görüşmeyle erişilebiliyor. CarNext.com danışmanları ayrıca, kullanıcıların beklentilerine en uygun aracı bulmasına da yine online olarak yardımcı oluyor. Bu noktadan sonra tercih edilen araçla ilgili tüm işlemler online olarak gerçekleşirken, araç kapsamlı bir dezenfekte sürecinden geçirilerek aynı şehir içinde ücretsiz şekilde eve teslim ediliyor. Aracı görmeden ve test etmeden satın almak istemeyen kişileri de unutmayan internet sitesi, tüm araçlarını ayrıca yine tüm sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak showroom ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.

14 gün içerisinde ücretsiz iade imkanı

Aktarılan bilgilere göre, 5 yaşından küçük araçların yer aldığı CarNext.com’da, satın alma işleminden sonra herhangi bir nedenden dolayı fikir değişikliği olanlar, eğer isterlerse satın aldıkları aracı 14 gün süre içerisinde iade edebiliyor. Satışa çıkarılan ikinci el araçların tüm bakım geçmişi ve bilgilerinin şeffaf bir şekilde yer aldığı internet sitesi, herkes için sabit fiyat sunmasıyla da ikinci ele yeni bir soluk getiriyor. Bununla beraber, internet sitesi üzerinden beğendiği bir aracı yakından görmek isteyen kullanıcılar, İstanbul veya İzmir’deki showroom’lara ilgilendikleri aracın transfer edilmesini isteyebiliyorlar. Diğer taraftan, stoklarında bulunmayan ikinci el araçlar için de internet sitesi üzerinden talep oluşturulursa, istenilen araç stoklara girdiği andan itibaren anında bildirim alınabiliyor.

Kaynak: İHA