Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan KOBİ’lerle İlgili Önemli Açıklamalar

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yaptığı yazılı açıklamada, KOBİ’lerle ilgili önemli detaylar paylaşıldı. Covid-19 salgını sebebiyle KOBİ’lerin ticari faaliyetleri üzerindeki olumsuz etkilerinin azaltmayı amaçladıklarını dile getiren Bakan Pekcan, e-ticaret sürecinde sağlanan imkanlardan etkin bir şekilde yararlanılması gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca Bakan Pekcan, e-ticaret olarak tüm KOBİ’lerin yanındayız sloganıyla yeni bir dayanışma kampanyası başlattıklarını da söyledi.

E-Ticaret Sitelerini Kampanyaya Davet Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketiyle beraber KOBİ’lere özel desteklerin sağlandığını hatırlatan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ayrıca Aile ve Maliye Bakanlığı tarafından birok destek paketinin de devreye alındığını söyledi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, başlangıç için 10’un üzerinde e-ticaret sitesinin destek sağladığını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu;

“Başlatılan kampanya ile beraber birtakım e-ticaret siteleri, KOBİ’ler için vadelerini düşürdü. Bazıları da komisyon oranlarında indirim sürecine dahil oldu. Söz konusu sitelerin bir kısmı da KOBİ’lerimize istihdam sözü vermiştir. Ayrıca KOBİ’lerimize özel paketlerin hazırlandığını da söyleyebilirim. Bu zorlu süreci devletimizin desteğinin yanı sıra birlik ve beraberlik ile atlatacağımıza hep birlikte inanıyoruz.”

KOBİ’lerin yeni tip koronavirüs salgınından olumsuz etkilendiğini dile getiren Bakan Pekcan, iç ticaretin aksamaması için KOBİ’lerin ciddi bir çalışma sürecine devam ettiğini söyledi. Ayrıca vatandaşların evde kalması, KOBİ’lerin de ihtiyaçları karşılamak için daha fazla çalıştığı anlamına geldiğini söyleyen Bakan Pekcan, KOBİ’lerin ticaret hayatının asıl kahramanları olduğunu da dile getirdi.

Bir cevap yazın