Son Dakika: Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Ödemelerin Bugün Başlayacağını Duyurdu!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2020 yılına ait tarımsal destekleme bütçesi olan 22 milyar TL’nin yarısını 2020 yılı ilk çeyreğinde çiftçilerin hesaplarına yatırıldığını söyledi. Bakan Pakdemirli bu zorlu süreçte yetiştiriciler ile çiftçilerin yanında olduklarını söyleyerek salgın sebebiyle çiftçilerin üretimden çekilmemesi gerektiğini aktardı. Ayrıca yine çiftçilerin işletme ve tarlalarının başında olmasının önemli olduğunu vurguladı.

Bakan Bekir Pakdemirli, üreticileri daima destekleyeceklerini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu, “Toplamda 129 milyon TL’lik manda-malak ile çiğ süt ödemelerini bugün yatırıyoruz. Söz konusu ödemeler akşam sat 18:00 itibariyle çiftçilerin hesaplarında olacak. Ayrıca bu destek miktarları tek seferde yatırılmış olacak. Manda ve malak desteklemeleri toplamda 10 bin 994 yetiştiriciye 113 bin baş manda-malak için 31 milyon TL. Çiğ süt desteklemeleri ise 232 bin 223 üreticinin toplamda 729 bin ton çiğ sütü için 98 milyon TL’lik bir destek anlamına geliyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavirüs salgını nedeniyle çiftçi ve üreticilere birtakım tavsiyelerde bulundu. Zorlu bir süreçten geçildiğini ve nedenle üretime devam edilmesi gerektiğini hatırlatan Bakan Pakdemirli aynı zamanda çitçilere verilecek desteklerin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın