Son Dakika: İNG Bank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranını Düşürdü!

Daha önce yüzde 0,99 seviyesinden sunulan İNG Bank ihtiyaç kredisi artık yüzde 0,89’dan verilecek. Toplamda 1 puanlık indirime giden İNG Bank, şartları sağlayan tüketicilere yüzde 0,89 faiz oranıyla tüketici kredisi verecek.

İNG Bank Yeni İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

İNG Bank tarafından alınan bu kararın ardından tüketiciler bankaların faiz oranlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyor. Dün Merkez Bankasının aldığı kararla beraber faiz indirimine gidilmiş ve birçok banka da karardan sonra yeni faiz oranlarını açıklamıştı. Merkez Bankası tarafından devreye alınan faiz indirimiyle beraber birçok banka sadece ihtiyaç kredisinde değil, konut ve taşıt kredisinde de indirime gitmişti.

İNG Bank da aldığı kararla beraber artık ihtiyaç kredisi faiz oranını yüzde 0,99 olarak değil, yüzde 0,89 olarak sunacak.

İNG Bank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

İNG Bank’tan 60 ay vadede 20 bin TL kredi çekmek isteyenler yüzde 0,89 faiz oranıyla aylık 453 TL taksit ödeyecek. Kredi tahsis ücreti 100 TL olarak alınırken toplam geri ödeme 27,190 TL olacak. Ayrıca bu kredide 3 ay erteleme şansı da sunulacak.

İNG Bank daha önce kredi faiz oranlarını artırmış ve tüketicilerden gelen talepleri değerlendirmeye başlamıştı. 2020 en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları kapsamında artık İNG’nin sunduğu tüketici kredisinin ciddi anlamda rağbet görmesi bekleniyor. 3 kamu bankasının sunduğu temel ihtiyaç kredisi dışında en düşük faizi sunan İNG Bank’ın diğer kredileriyle ilgili güncelleme yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

Kredi faiz oranlarıyla ilgili en son dakika güncellemelerini ekonomikredi.com olarak sizlerle paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Bir cevap yazın