Motorin ve Benzin Fiyatları İndirimle Beraber Ne Kadar Oldu?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından elde edilen bilgilere göre gece yarısından itibaren benzinin ve motorinin litre fiyatında indirim yapılacak. İndirim rakamları benzinde 31 kuruş, motorinde de 41 kuruş olacak. Ankara ve İstanbul’da motorin ve benzin ne kadar oldu, benzin ne kadar, motorin ne kadar şeklinde merak edilen soruların yanıtı haberimizin devamında.

İzmir, Ankara, İstanbul İndirimli Benzin Fiyatları Ne Kadar Oldu?

İstanbul’da ortalama 5,14 TL’den satılan benzinin litresi yeni güncelleme ile 4,83 TL’ye düşecek. Ankara’da 5,28 TL’den satılan benzinin litre fiyatı 4,97, İzmir’de de 5,31 TL’den 5 TL’ye düşmüş olacak.

Ankara, İzmir, İstanbul İndirimli Motorin Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Ankara’da 5,27 TL’den satılan motorinin litre fiyatı 4,86 TL’ye, İzmir’de 5,30 TL’den 4,89 TL’ye, İstanbul’da ise 5,19 TL’den 4,78 TL’ye düşecek.

Akaryakıt fiyatları, Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalamasıyla beraber hesaplanıyor. Bu hesaplamaya ek olarak dolar kurundaki değişiklikler baz alınıp rafineriler tarafından hesaplama yapıldıktan sonra yeni fiyatlar açıklanıyor. Ayrıca rekabet ve serbesti sebebiyle uygulanan fiyatlar her şehirde farklılıklar gösterebiliyor.

Altın ve petrolün birlikte yükselmesi nedeniyle piyasalardaki hareketlilik devam ediyor. Ancak ABD ekonomisiyle ilgili yapılacak yeni açıklamaların bu fiyatlarda değişikliğe neden olabileceği düşünülüyor. Öte yandan vadeli fiyatı 15 doların altına inerek son yılların en düşük düzeyine ulaşan petrol fiyatlarında, Brent ham petrol 20 doları geçti. Ancak petrol piyasalarından kaçan yatırımcılar dolara yönelirken petrole gelen alımların etkisiyle 1,700 dolar bandı aşıldı.

Bir cevap yazın