Kredi Notu En Az Kaç Olmalı

Kredi Notu En Az Kaç Olmalı ?

Kredi almadan önce kredi notunuzu öğrenip buna göre bir plan ve hazırlık yapmanız gerekmektedir. Kredi notunuzu Findeks üzerinden veya bankalar üzerinden öğrenebilirsiniz. Bankalar üzerinden öğrenmek için, İnternet Bankacılığını kullanabilir veya kısa mesaj yoluyla kolayca öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu bir sonraki aşamada risk ihtimallerinizi belirlemiş olur ve hangi tip krediyi alıp alamayacağınızı da öğrenmiş olursunuz. Kredi notunuz olması gerekenden düşükse ilk olarak kredi notunuzu yükseltmek için bazı şeyler yapmanız gerekmektedir.

Kredi Notu Aralıkları Nedir ? En Az Kaç Olmalıdır?

Kredi alabilmek için gerekli olan kredi notu, alacağınız kredinin miktarına göre değişebilir. Kredi notu, kişilerinn borç ödeme alışkanlığını ölçen ve 0’dan 1900’e kadar sıralanan bir puan sistemine sahip olan finansal enstrümandır. Yani 1900 puana sahip olan bir kişi en yüksek kredi notuna sahiptir. Kredi almak için en güvenilir kişi demektir. Kredi notu 0 olan bireyler ise, kara listeye girmiş olan ve 5 yıl boyunca asla kredi alamayacak olan kişilerdir. Kredi notu 699-1099 aralığına sahip olan kişiler ise, bankalardan kredi alabilir ancak yüksek tutarlı krediler alamazlar. Bu nota sahip olan bireylerin kredi notları ”Orta” olarak sınıflandırılır. 1099 ile 1499 puan aralığına sahip olan müşteriler ise daha az riskli not grubundadır ve genellikle iyi olarak değerlendirilir 1499-1900 arası puana sahip müşteriler ise bankadan istedikleri zaman kredi alabilirler, çünkü en iyi kredi notuna sahiptirler.

[ilgiliMakale icerik_id=”893″]

Kredi Notum Kredi Almaya Yetmiyor Nasıl Artırabilirim ?

Kredi notunuz, kredi almanıza olanak vermiyorsa, kredi notunuzu yükseltebilmek için düşük limitli bir kredi kartı alıp bu kartın borçlarını düzenli olarak ödeyerek kredi notunuzu yükseltmeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle kısa süre içerisinde kredi notunuz yükselir ve yeniden kredi alabilir hale gelebilirsiniz. Bankalar kredi notu verdikleri kişilerde, borç ödeme alışkanlığını maksimum düzeyde etkilendirir. Yani borç ödemelerini kredi notunuzu yüzde 60 oranında belirleyebilmektedir Dolayısıyla, kredi alırken veya kredi kartı alıp ödemelerini yaparken kredi notuna dikkat etmek gerekmektedir. Sizlerde yüksek bir kredi notuna sahip olmak istiyorsanız bankadan kredi kartı alıp ödemeye başlayın.

Bir cevap yazın