Koronavirüs Salgını Nedeniyle 75 Bin Kişi İşe Alınacak

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle 100 bin kişiyi işe alan ABD’li Amazon şirketi, yaptığı yeni duyuruda 75 bin kişinin daha istihdam edileceğini açıkladı. Online alışverişlerde artan talebi karşılamak için alınan bu karar, pek çok kişinin firmada işe başlamak için başvuru yapmasını sağlıyor.

Amazon şirketi, geçen ay 100 bin kişiyi istihdam etme kararı almış ve başvuruları değerlendirdikten sonra süreci başlatmıştır. Firmadan yapılan açıklamada Covid-19 nedeniyle 100 bin kişinin işe alındığı duyurulmuş ve talebin artması nedeniyle 75 kişinin daha işe alınacağı aktarılmıştı.

Milyon Dolarlık Yatırım

Dünya çapında 350 milyon doların üzerinde yatırım yapma hedefi açıklayan ve bu nedenle binlerce kişiyi işe alan Amazon şirketi yaptığı açıklamada, “Talepler artmaya devam ediyor. Bu durum daha önce benzeri görülmemiş bir süreçtir. Müşterilerimize hizmet etmeyi sürdürmek için 75 bin kişilik istihdam seferberliği başlatıyoruz. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından işe alımlara devam edeceğiz” denildi.

Ayrıca açıklamada ücret artışına yönelik yatırımların da devam ettiği belirtildi. Bu yatırım sonucunda 500 milyon dolar rakamının aşılabileceği de paylaşıldı. 75 bin kişilik işe alım sürecinin de kısa bir süre içinde başlanacağı bildirildi.

Bir cevap yazın