Kesin Onaylı Kredi Veren Bankaların Listesi

Kesin onaylı kredi veren bankalar sayesinde bir hayli banka alıcısının ön müracaat değerlendirmelerine takılmadan doğrudan ve basitçe kredi alabilmeleri olası olabiliyor.

Banka alıcıları çoğu zaman, kesin onaylı kredi alabilmek için görünürde hiçbir koşula bakılmadığını ve arz edilen kredi meblağının doğrudan hesaplarına geçeceğini düşünüyor.

Bilinen bir asıl var ki ön onaylı olsun ya da olmasın, yapılan kredi müracaatlarında ferdin ödeme geçmişi, borçluluk oranı ve borç ödeme kumpası gibi kredi anekdotunu oluşturan etkenler bankalarca her daim dikkate alınıyor.

Kesin onaylı kredi nasıl alınır? Bankaların koşulları nelerdir? Kesin onaylı kredi veren bankalar hangileridir? Karar verme sürecinde işinizi garanti altında yakalamak için bu suallerin yanıtlarını makalemizi bilebilir ve rastgele bir bankadan kredi alma olanağınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Kesin Onaylı Kredi Nedir ve Nasıl Alınır?

Kesin onaylı kredi, bankaların alıcılarına sunduğu bir fertsel ihtiyaç kredisi mahsulüdür. Bu kredi mahsulü dosyalar dolusu dokümanlarla şubelere müracaat yapmayı zorunlu kılmaz. Aynı biçimde uzun müracaat analiz zamanlarını da ortadan kaldırır.

Kesin onaylı kredi müracaatları genelde bankalar tarafından ATM, internet şubesi ve kısa mesaj yollarıyla yapılabilir ve çoğu zaman bir iş gününden çok daha kısa bir zaman içerisinde sonuçlanmaktadır. Müracaat gidişatına göre onaylanan kredi meblağı da doğrudan alıcının vadesiz Türk lirası hesabına aktarılır. Böylece hesaba geçen kredi meblağı süratli bir biçimde kullanılabilir hale kazanç.

Fertsel bir ihtiyaç kredisi olması bakımından mevzuat gereğince, kesin onaylı kredi müracaatlarında arz edilebilecek maksimum kredi meblağı 75.000 TL ile hudutludur. Bankaların kendi iç siyasetleri çerçevesinde maksimum kredi meblağı farklı gösterebilmektedir.

Bankaların Kesin Onaylı Kredi Koşulları Nelerdir?

Yaygın öğrenilenin aksine “kesin onaylı kredi” müracaatı yapmak demek kredi müracaatlarının “kesinlikle” ve “kesin” olarak onaylanacağı anlamına gelmiyor. Zira bankalar her kredi müracaatında olduğu gibi bu kredi müracaatında da alıcıların muhakkak koşulları sağlamalarını istiyor.

Kesin onaylı kredilerin ortaya çıkış emeli en zahmetsiz biçimde kredi sağlamaktır. Bu çerçevede bu krediler için kazanç evrakı, imza sirküsü, SGK hizmet dökümü ya da kefil gibi arzlarla dosyalar dolusu evrak arzında bulunulmuyor. Ama müracaatlarda fertlerin kredi anekdotları dikkate alınıyor.

Bilmeyenler için söyleyelim. Kredi anekdotu bir ferdin geçmiş ödeme alışkanlıklarını, mevcut borçluluk ve finansal varlık gidişatı gibi etmenleri ele alarak özetleyen bir puanlama sistemidir. Bu sistemde puanınız ne kadar yüksek olursa bankalardan olasılığınız da o denli yüksek olur.

Söz gelimi, kredi anekdotunuz, kesin onaylı kredi alabilmeniz için zorunlu koşullardan biridir. Bu sebeple müracaatınızın pozitif sonuçlanabilmesi için kredi anekdotu puanınızın iyi bir seviyede olması son derece ehemmiyet talep etmektedir.

Kesin Onaylı Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde bir hayli banka şubelere müracaat yapma gerekliliğini kaldırarak internet şubesi, ATM ve SMS aracılığıyla kesin onaylı kredi mahsulü sunmaktadır. Hal böyle olunca da elinizde bolca alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

Kesin onaylı kredi veren bankaların listesi 

  • Garanti Bankası
  • VakıfBank
  • Akbank
  • Aktif Bank
  • Denizbank
  • İş Bankası
  • Fibabanka
  • Yapı Kredi

Listede yer alan bankalardan birkaçının kredi mahsulünü inceleyim.

Aktif Bank’ın N Kolay Kredi adını verdiği fertsel ihtiyaç kredisi mahsulü de müracaatları internet üzerinden alıyor. N Kolay Kredi ile şubeye gitmeden basitçe kredi müracaatı yapmak ve onay alınması halinde kredi meblağının hesaba geçirilerek hemen kullanılabilmesi olası oluyor.

İş Bankası Anında Kredi adlı mahsulü ile internet şubesi yoluyla 36 ay vadeye kadar maksimum 30.000 TL meblağında yapacağınız kredi müracaatının onaylanması halinde onaylanan meblağı bankada bulunan ya da açılacak olan vadesiz Türk lirası hesabınıza aktarıyor.

Yapı Kredi de şubeye müracaat yapmadan kesin onaylı ihtiyaç kredisi sunuyor. Bankanın mevcut alıcıları doğrudan internet şubesini kullanarak müracaatta bulunabiliyor. Üstelik banka kendi siyasetleri kapsamında mevcut alıcılarına 75.000 TL meblağa kadar kredi verebiliyor.

Fibabanka şubesiz, kefilsiz ve dokümansız kredi sağlıyor. Kredi müracaatlarını internet üzerinden alan banka, alıcılarına 20.000 TL’ye kadar kredi veriyor. Kredisi onaylanan alıcıların ödeme tasarılarını 7 gün içinde seçmelerine de imkân tanınıyor.

Akbank şubeye gitme gerekliliğini ortadan kaldırarak zorunlu koşullar sağlandığı takdirde kesin onaylı kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Akbank Dolaysız Kredi adlı mahsulle banka alıcıları 30.000 TL​’ye kadar anında dokümansız kredi alabiliyor.

 

Bu bankaların hali hazırdaki alıcıları ATM ve internet şubesi kanalları aracılığıyla kredi müracaatı yapabilmektedirler. Banka alıcısı olmayanların da SMS ya da çağrı merkezlerini kullanarak müracaat yapabilmeleri olası oluyor. Her iki şartta da bankaların kredi anekdotunuzu temel alarak müracaatınızı değerlendireceğini unutmayın.

Kesin Onaylı Kredi Müracaatı Ne Zaman Sonuçlanır?

Anında ve kesin onaylı kredi gibi ihtiyaç kredisi mahsullerinin en büyük özelliği ve hatta en büyük avantajı müracaatta bulunulan ve onaylanan kredi meblağının hemen kullanılabilir olmasıdır.

Şube ve evrak gerektirmeyen bu cins bir krediye müracaat yaptığınızda, müracaat etiniz bir iş gününden çok daha kısa bir vakitte, hatta dakikalar içerisinde araştırılmakta ve tarafınıza bildirilmek suretiyle sonuçlandırılmaktadır. Onay aldığınızda kredi meblağı, krediye müracaat yaptığınız bankadaki vadesiz TL hesabınıza anında aktarılmakta ve kullanılabilir gidişata getirilmektedir.

Vadesiz TL hesabınıza aktarılan kredi meblağı bankanın ATM’den günlük para sürükleme limitinin altında ise aynı gün çekilebilir. Daha yüksek bir tutar ise banka şubelerinden çekilebileceği gibi Elektronik Fon Transferi/Havale usulü kullanılarak değişik bankadaki hesaplara aktarılabilir.

Bir cevap yazın