Kara Listede Olana Kredi Veren Bankalar

Kara Listede Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi notu, tüketicilerin borç ödeme alışkanlığını ölçen en önemli finansal enstrümanlardan biridir. Kredi notu düşük olan bireyler banka nezdinde kredi alamayacak sınıftadır. Kredi notu 1200’ün altında olan bireyler kredi almak istediklerinde epey zorluk çekerler. Kredi notu 0 olan kişiler ise son 3 aylık dönemde kredi kartı veya kredi borçlarının hiçbirini ödememiş bireylerin notudur. Bu kişiler banka nezdinde kara listededir ve kredi alamazlar. Kara listeye giren kişiler tam 5 yıl boyunca kredi alamaz ve kredi kartı da kullanamazlar. Ancak yine de kara listede olan bireylere bir şans daha veren, kara listede olan bireylere kredi veren bankalar da yok değildir. Bu yazıda sizlere, kara listede olana kredi veren bankalar hakkında bilgi verip bu bankaların talep ettiği özel şeyler hakkında detaylıca konuşacağız.

Aktifbank

Çalık Holding bünyesinde kurulan Aktifbank kara listede olana kredi veren bankalar arasındadır. Aktifbank kara listede olan kişilere kredi verebiliyor, ancak bazı şartları var. Öncelikle Aktifbank, müşteriye göre değişebilen oranlarda faiz oranı sunuyor. Örneğin kredi notu en iyi seviyede olan bir kişi %15 yıllık faiz ile kredi alabilirken kara listede olan biri yıllık %36 faiz ödeyebiliyor. Kara listede olan bireyler bankanın sunacağı ağır faiz yükünü kabul etmek zorundalar. Banka kişinin gelirine göre 2,000 TL’den 30,000 TL’ye kadar kara listede olana kredi verebiliyor.

Enpara

Kredi notu sıfır olan kara listede olana kredi veren bankalar arasında bulunan Enpara, kredi notunuz 0 veya çok düşük dahi olsa kredi alabilmenizi sağlıyor. Ancak bunun için Aktifbank gibi aynı ağır şartları içeren bir dizi sözleşmesi mevcut. Kredi notunuza göre ve aylık gelirinize göre değişen oran ve faizlerde kredi alabiliyorsunuz.

 

[ilgiliMakale icerik_id=”986″]

 

Burgan Bank

Kara listedeysen Burgan Bank size kredi verebilir. Yüksek faiz ile kredi almayı kabullenebiliyorsanız, Burgan Bank kara listede olanlara 5,000 TL’ye kadar kredi verebiliyor. Yıllık %30’u aşan faizler ile kredi almayı kabullenebiliyorsanız kredi alırken tercihinizi Burgan Bank’tan yana kullanabilirsini

Bir cevap yazın