İşsizlere Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

2020 gelir belgesiz kredi ve kredi kartı almak için müracaat etebilecek yollar mevcuttur. Bankalar kredi müracaatlarını değerlendirirken en çok kazanç dokümanına bakarlar. Bunun da sebebi banka tarafından verilecek olan kredinin geri ödenebilir olup olmadığına dikkat edilmesidir. Bir banka kredi borcunu ödeyemeyeceği kanısına vardığı bireylere kredi vermez. Kumpaslı bir kazancın da olması olasılığını da oldukça çoğaldırır. Fakat işsizlere kredi ve kredi kartı veren bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalar sadece müracaat sırasında daha fazla evrak arzında bulunabilir.

Ev Hanımlarına Kredi Verilir Mi?

Konut hanımına kredi çıkma olasılığı işsiz bir bireye kredi verilmesi ile aynıdır. Kumpaslı bir kazancı olmayan şahıslar bankalar tarafından aynı biçimde değerlendirilir. Bundan dolayı ister işsiz olarak adlandırılsın ister konut hanımı diye belirlensin ortada bir kazanç yoksa banka bu bireylere kredi verirken ekstra dikkatli davranacaktır. Fakat tüm işsizlerde olduğu gibi evhanımlarının da kredi alabilmelerinin bir kaç yolu bulunmaktadır.

İşsizlere Kredi Veren Bankaların Kredi Koşulları Nelerdir?

Gelir belgesiz kredi koşulları sigortalı çalışan bireylerden azıcık daha değişiktir. Bankalar genel olarak kredi müracaatı sırasında kazancı gösteren evrak da arz eder. Fakat bu evraka sahip olmayan şahısların bankalara değişik güvenceler vermesi gerekir. Misalin işsiz şahısların kredi alabilmesi koşullarından birisi kefil göstermeleridir. Kefil gösterilecek olan bireyin kumpaslı kazancının olması kredi alabilmek için oldukça ehemmiyetlidir. Bunun yanı gizeme krediye karşılık ipotek olarak gösterilebilecek bir mülkün olması olasılığını da çok yükseltecektir.

İşsizlere İnternet Üzerinden Kredi

Çalışmayanlara internet kanalında kredi veren bazı bankalar mevcuttur. Bankalar internet bankacılığını teşvik edebilmek için bu kanalı kullanan bireylere bazı istisnalar sağlıyor. Bunlardan bir tanesi de internet üzerinden süratli bir biçimde kredi müracaatında bulunabilmektedir. Bazı vaziyetlerde bankalar bu yolla müracaatta bulunan bireylerden kazanç dokümanı istemez. Fakat kazanç dokümanı olmadan kredi müracaatı yapılabilmesi için bankada hesabın olması lüzumludur. Kredi müracaatında bulunulacak bankada hesabın olması ve bu hesapta belli ölçüde para olması kredi alma olasılığını arttıracaktır.

Akbank Direkt Kredi

İşsizlere dolaysız kredi Akbank’tan alıcılarına sunulmaktadır. Akbank kazanç dokümanı koşulu olmadan kredi veren bankalardan birisidir. 40 bin TL’ye kadar kredi sunan Akbank’ın bu kredisine müracaat da oldukça basittir. Dolaysız kredi için banka şubesine gitmeye gerek yok. İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama ile de 7 gün 24 saat süresince dokümansız kredi müracaatında bulunabilmek muhtemeldir.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

İş Bankası işsizlere kredi sağlayan bankalardan bir öbürüdür. Çalışmayan ve kumpaslı bir kazancı olmayan şahısların kredi için müracaat etebileceği adreslerden birisi İş Bankasıdır. İş bankası kazanç dokümanı istemeden 25 bin TL kadar kredi verebiliyor. Ayrıca bu kredinin ödemesi için 48 aya kadar da vade ihtimali tanıyor. İş Bankası’nın işsizlere kredi ve kredi kartı imkânından faydalanabilmek için de İşCep ve internet bankacılığın kullanılması gerekiyor. Bu kanallardan birisi kullanılarak anında kredi alabilmek muhtemeldir.

Denizbank’tan İşsizlere Kredi

Gelir belgesiz kredi Denizbank’tan alıcılarına verilmektedir. Bazı bankalar verdikleri krediler için rastgele bir evrak arz etmeyebilir. Bu bankalardan birisi de DenizBank’tır. Denizbank internet üzerinden ya da kısa ileti aracılığıyla yapılacak kredi müracaatları için kazanç dokümanı arz etmez. Ayrıca banka bu krediler için 36 aya alternatifi de sunuyor.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank işsizlere kredi veren bankalardan bir tanesidir. ING Bank aynı zamanda da anında kredi verebilen bankalardan bir tanesidir. İnternet üzerinden ya da çağrı merkezi aracılığıyla yapılacak olan bu kredi müracaatı sırasında ING Bankası rastgele bir gelir belgesi de arz etmeyecektir.

Finansbank Enpara Kredisi

İşsizlere kredi müracaatı için Enpara da seçim edilebilecek kanallardan birisidir. Finansbank’ın bir uygulaması olan enpara, çalışmayan şahısların mağdur olmamaları için kredi veren bankalardan bir tanesidir. 30 bin TL’ye kadar çekilebilecek kredi için ilk olarak enpara uygulamasının cep telefonuna indirilmesi lüzumludur. Daha sonrasında bu mobil uygulama üzerinden süratli biçimde müracaatta bulunulabilir ve kredi çekilebilir.

Aktifbank N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Kazanç belgesiz N Kolay kredisine başvurulabilir. Aktifbank’ın bir uygulaması olan N Kolay çalışmayan bireylere 15 bin TL kredi verebiliyor. N Kolay kredisine müracaat etebilmek için internet şubesine giriş yapılması lüzumludur. Bu kredi için değişik bir müracaat kanalı yoktur. N Kolay’ın internet sitesi üzerinde bulunan müracaat formunun doldurulmasının ardından kredi alabilmek muhtemeldir. N Kolay ayrıca kredi notu düşük olan şahıslara da kredi verebilmektedir. Müracaat harekâtının reelleştirilmesinden sonra da anın netice bilinebilir. Bu kredinin faiz oranı ise öteki bankalara göre azıcık daha fazladır.

Gelir belgesiz Kredi Kartı Almak Muhtemel Mü?

Kazancı olmayanlara kredi kartı veren bankaların rakamı az değildir. Çalışmayan ancak kredi kartı almak isteyen şahısların müracaat etebilecekleri bazı bankalar vardır. Özellikle çalışmasa dahi kumpaslı bir kira kazancı ya da değişik bir kazancı olan bireylere kredi kartı verilme olasılığı oldukça yüksektir. Ayrıca pek çok banka kredi kartı müracaatını da süratli bir biçimde değerlendirmektedir. Çalışmayan bireylere kredi kartı veren bankalardan kimileri şunlardır:

  • Ziraat Bankası,
  • Garanti Bankası,
  • İş Bankası,
  • Akbank

Bir cevap yazın