İşletmeler Elektrik ve Doğalgaz Faturası Ödeyecek mi? Enerji Bakanlığından Son Dakika Fatura Açıklaması!

Pandemi nedeniyle Bakanlık genelgesiyle kapatma kararı verilen 150 bin işletmeyle ilgili merak edilen sorular Enerji Bakanlığı tarafından açığa kavuştu. Enerji Bakanlığı yaptığı açıklamada, koronavirüs nedeniyle kapatılan işletmelerde fatura kolaylığı sağlanacağını dile getirdi.

Salgın nedeniyle birçok işletme faaliyet ve üretimini durdurmuş ve salgın korkusu satışların durmasına da neden olmuştu. Ayrıca çalışma şartları olumsuz etkilenen binlerce kişi ücretsiz izne çıkarılmış ya da işsiz kalmıştı. İşletmeler tüm bu süreçten olumsuz etkilendiği için bir süredir gündeme getirilen faturalarda kolaylık ile ilgili Bakanlık noktayı koydu. Fatura tartışmalarıyla ilgili Enerji Bakanı Fatih Dönmez, işletmeler için alınan kapatma kararının özel bir karar olduğunu ve yayınlanacak genelge ile yaklaşık 150 bin işletme için fatura kolaylığı sağlanacağını dile getirdi.

150 Bin İşletmeye 3 Ay Fatura Gönderilmeyecek!

Genelgeyle kapatılan işletmelerin sayısı 149 bin 382 olarak açıklandı. Bununla beraber elektrik ile doğal gaz faturalarının bu işletmelere Nisan, Mayıs ve Haziran ayında gönderilmeyeceği belirtildi. Yani koronavirüs sebebiyle kapatılan işletmelere herhangi bir doğal gaz ya da elektrik faturası da gönderilmeyecek.

Bir cevap yazın