İŞKUR Yeni Personel Alım İlanlarını Paylaştı! Çağrı Merkezi, Sekreter ve Güvenlik Görevlisi İş İlanları ve Başvuru Şartları Neler?

Koronavirüs nedeniyle ülkemizin ekonomik anlamda daralma yaşamasını engellemek amacıyla İŞKUR tarafından yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. Güvenlik görevlisi olarak 180 kişinin istihdam edileceği personel alımında 70 sekreter ve 290 çağrı merkezi müşteri temsilcisi alınacak.

İŞKUR Güncel Personel Alım İlanları

İŞKUR iş ilanlarını araştırmaya devam eden vatandaşlar son günlerde artan personel alımlarını yakından takip ediyor. İŞKUR’a kayıtlı vatandaşların başvuru yapacağı yeni iş ilanına göre sekreter kadrosuna 70 personel, güvenlik görevlisi kadrosuna 180 personel ve çağrı merkezi kadrosuna 290 yeni personel alımı yapılacak.

Çağrı merkezi için Ankara, Aksaray, İstanbul, Yalova ve Osmaniye illeri için alımlar başlarken Bursa, Tekirdağ, Ankara, İstanbul ve Gaziantep’te güvenlik görevlileri istihdam edilecek.

İŞKUR Çağrı Merkezi Personellerinde Aranan Nitelikler

Çağrı merkezinde müşteri temsilcisi olarak çalışmak isteyenlerde ilk olarak düzgün diksiyon şartı aranıyor. Ayrıca erkek adayların 2 yıl tecilli ya da askerlik görevini tamamlamış olması gerekiyor. Office programlarına hakim kişilerin başvurabileceği İŞKUR çağrı merkezi personel alımına ayrıca vardiyalı çalışabilecek kişiler başvurabilir.

İŞKUR Güvenlik Görevlisi Personel Alımında Aranan Nitelikler

Başta güvenlik sertifikası olanların değerlendirileceği bu ilanda ayrıca silahlı ya da silahsız sertifikaya sahip olma şartı yer alıyor. Ek olarak başvuru sahiplerinin esnek çalışma saatlerine ve vardiyalı çalışmaya uyum sağlaması gerekiyor.

İŞKUR Sekreter Alımında Aranan Nitelikler

Hemen hemen her ilden alım yapılacak İŞKUR sekreter personel alımı için diksiyonu düzgün, ikna yeteneğine sahip, telefonda iletişimi yüksek olan ve ofis için gereçleri kullanırken Office programlarına hakim olan adaylar değerlendirilecek.

Başvurular https://esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden alınacak. İŞKUR kaydı ile giriş yaptıktan sonra arama kısmına sırasıyla sekreter, güvenlik görevlisi ya da çağrı merkezi yaparak şehirlere göre personel alımlarına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın