İş Bankası Düşük Faiz Oranıyla Esnafa Destek Kredisi Kampanyasını Başlattı

Esnafların ekonomik anlamda desteklenmesi amacıyla başlatılan kampanyalara bir yenisi daha eklendi. İş Bankası 250 bin TL’ye kadar esnafları destekleyeceğini açıkladı. Öte yandan faiz oranları da düşük olan bu krediye, koronavirüs sebebiyle etkilenen esnafların başvurması bekleniyor.

Koronavirüs salgını gündemde kalmaya devam ederken ekonomik anlamda zarar gören ya da acil nakit ihtiyacı duyan esnafların imdadına İş Bankası yetişiyor. 2020 esnafa destek kampanyası kapsamında 250 bin TL’ye kadar düşük faizle kredi alabilirsiniz. İşte detaylar.

İş Bankası Esnafa Destek Kredisi

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları üyesi olan esnaflara ve küçük işletmelere 250 bin TL’ye kadar kredi verecek olan İş Bankası, vade gün sayısını 36 ay olarak belirledi. Ayrıca uygulanacak faiz oranı yüzde 0.99. Aylık eşit taksitli ödemelerle alınabilecek olan bu kredi için yıllık toplam maliyeti oranı yüzde 13,61 olarak belirlendi.

Ürün ve sigorta satışı olmadan 36 ay vadede yüzde 0.99 faiz oranıyla 250 bin TL’lik kredi için esnaflar aylık 8.360 TL ödeme yapacak. Ürün sigorta satışı olmadan 3 ay ödemesiz olarak krediden yararlanmak isteyenler ise aylık 9.991 TL taksit ödeyecek.

Sigorta veya ürün satışlı olarak krediye başvuracak esnaflar için faiz oranı yüzde 0.98 olarak uygulanacak. Bu şekilde 250 bin TL’lik 36 ay vadeli kredide aylık taksit ücreti 8.345 TL olacak.

Bankanın mobil uygulaması üzerinden başvuru yapacak olan esnaflar ayrıca internet bankacılığını ya da mobil telefon uygulamasını tercih edebilir. Başvurudan sonra banka tarafından gerekli incelemeler yapılarak kredi skoru yüksek olan esnaflara kredi sözleşmesi yapılarak hizmet sunulacak.

Bir cevap yazın