İnternetten Kredi Başvurusu Kabul Eden Bankalar

İnternetten Kredi Başvurusu Kabul Eden Bankalar

Kredi başvurusu yaparken genelde kullandığımız bankanın teknolojiye daha uyumlu, mobil ve internet şubeleri bulunan, taksit ödemeleri için şube ziyaretine gerek olmayan internet üzerinden havale ve diğer para transfer işlemleri yapılabilen ve kredi başvurularının da yine internetten yapılabildiği bir banka ile çalışmak isteriz. Bankalar bu isteğimizi ciddiye almış olacaklar ki internet veya mobil şube üzerinden hizmet vermeyen banka sayısı yok denecek kadar az. Borç paraya ihtiyacımız olduğunda ilk olarak bankalara başvuru yapıyoruz, ancak hepimiz çalışıyoruz ve banka şubelerini ziyaret edip başvuru yapacak vakti çoğu zaman bulamıyoruz. Bu nedenle, çalıştığımız bankanın internet üzerinden kredi başvurusu kabul etmesi çok büyük kolaylık. Biz de bu yazıda sizlere internetten kredi başvurusu kabul eden bankalar konusunu anlatmaya çalıştık, umarım keyifle okursunuz. Ayrıca kredi hesaplama sayfamızdan bankalara özel teklifler ile kredi hesaplama yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden kredi başvurusu kabul eden bankaların, kabul ettikleri başvuruların sadece bir ön onay olduğu ve şubelere gittiğimizde durumun değişebileceği mutlaka aklımızda olmalıdır.

[ilgiliMakale icerik_id=”1002″]

Yapı Kredi

İnternetten kredi başvurusu kabul eden bankalar arasında bulunan Yapı Kredi, çok kolay bir şekilde 1 dakikada yapılan başvurunun sonucunu hemen iletiyor. Başvuru sonrası en fazla 10 dakikalık bir ön onay süreci başlıyor ve aylık geliriniz ve kredi notunuz inceleniyor, buna bağlı olarak kredi alıp alamayacağınıza dair bir ön onay veriliyor. Eğer banka kredinize ön onay verirse şubeye gitmeniz ve daha detaylı inceleme için şubede bulunmanız gerekiyor.

 

HSBC

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapabileceğiniz bir diğer banka ise  HSBC’dir. Çok kolay bir şekilde bir sms iletimi yoluyla yapılacak başvurunun ardından ilgili banka kredinize kısa bir süre içerisinde bir ön onay veriyor. Ön onay sürecinin sonunda kredi alıp alamayacağınız belirleniyor ve buna göre şubeye gidip gitmemeniz gerektiğini öğreniyorsunuz. Kredi başvurusu reddedildi ise aynı bilgilerle tekrar başvuru yapmaya kalkmayın bu sizin kredi notunuzu düşürecektir.

 

Ziraat Bankası

İnternet şubesi üzerinden sadece tek bir sayfalık formu iki dakikada doldurarak kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz, bu sonuca göre kredi alıp alamayacağınız hızlı bir şekilde belirleniyor. Yapılan başvuru ufak bir ön incelemeye tabi tutuluyor, onaylandığında ise bankaya çağrılıyorsunuz. 

Bir cevap yazın