İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Gerekli Şartlar

İhtiyaç Kredisi Çekmek İçin Gerekli Olan Şartlar

İhtiyaç kredisi müşterilere özel bireysel krediler arasında yer alan eğitim tatil beyaz eşya gibi ihtiyaçları finanse etmek amacıyla çıkarılmış bankalar tarafından verilen kredi çeşididir. Bu kredi verilirken kredi tutarları miktarı ve vadesi tek sefere mahsus olmak şartıyla karşılaştırılmaktadır. Süreç içerisinde kredinin artırılması ve değiştirilmesi söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle kredi sözleşmesi oluşturulurken dikkatli olunmalıdır.

İnternet bankacılığının yaygınlaşması ile birlikte kredi başvurusu işlemlerini yapmak her ne kadar kolaylaşmış da olsa, bireysel ihtiyaç kredilerinin verilmesi için gerçek kişiler muhatap olarak alınmakta ve gerekli evrakların teslimi şart koşmaktadır. Hesabınızın bulunduğu bir bankadan ihtiyaç kredisi almak için sadece akıllı telefonunuzdan banka uygulaması açarak bu işi birkaç dakika içerisinde çözebilirsiniz. Hesabınızın olmadığı bir bankadan kredi almak istiyorsanız sizden birkaç belge ve evrak talep edilecektir.

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Neler Gerekir?

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gerekli Olan Şartlar konusunu merak ediyorsanız hemen yardımcı olalım. Eğer 18 yaşını doldurmuşsanız be geliriniz resmi bir şekilde ispat edebiliyor ve belgeleyebiliyorsanız ve genel olarak kredi geçmişinizdeki ödemeler ile ilgili bir takım problemler yaşanmadıysa gerekli evrakları bankaya getirerek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi kullanabilmek için 18 yaşını geçmek yeterli olsa da bazı bankalar 20 yaş limiti de yapabilmektedir.

[ilgiliMakale icerik_id=”777″]

Kredi Başvurusunda Getirilmesi Gereken Belgeler

Kredi başvurusu yaparken Kimlik belgesi fotokopisi, maaş bordrosu, ikamet belgesi ve son üç aylık fatura dökümü gerekmektedir. Eğer kredi başvurusu kriterlerinde herhangi bir problem yoksa yapmanız gereken ilk şey her yasal işlemlerde olduğu gibi yıpranmamış temiz bir Tc kimlik numarası ve okunur halde bulunan bir kimlik fotokopisi belgesi ibraz edilmelidir. Gelir kaynaklarınızı belirten ve resmi geçerliliği bulunan evrakları bir araya getirerek de yapmanız gereken bir diğer iş olarak sıralanabilir.

Kredi kullanmak istediğiniz bankada krediden faydalanmak isteyen kişinin güncel yeni eklenmiş bir kaydı varsa bankalar genel olarak ikametgah belgesini istememektedir. Ancak kredi alınması planlanan kişinin bankada herhangi bir kaydı yoksa bu durumda ikametgah belgesi ve kredi kullanacak kişinin adına olacak son 3 aya ait bir faturanın başvuru dosyasına eklenmesi istenmektedir. Fatura arres gibi diğer bilgiler de herhangi bir ödeme yapmadığınızı başlatılacak işlemler için istenmektedir.

Bir cevap yazın