Hisse Senedi Fiyatları

Hisse Senedi Fiyatları

Günümüzde pek çok yatırımcı, tasaruflarından maksimum kazanç sağlamak adına hisse senedi yatırımlarını tercih ediyor. Hisse senetleri piyasadaki arz veya talebe göre değeri artıp azalabiliyor. Eğer yatırımcı açığa satış yapmadıysa, hisse senedi değer kazandığında yatırımcı da para kazanmış oluyor. Yatırımcılar hisse senetlerine yatırım yaparken elbette hisse senedi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Hisse senetlerinin pahalı veya ucuz olması, işlem gördüğü borsadaki sektörün ortalama fiyatlarına veya piyasa değeri ve defter değeri orantısına bakılarak tespit ediliyor. Bu nedenle hisse senedi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak çok ama çok önemli. Peki borsada işlem gören hisse senetlerinin fiyatları ne durumda? Hangi hisse kaç liradan işlem görüyor gelin birlikte bakalım.

THYAO
Türk Hava Yolları firmasının borsa kodu olan Thyao, Bist 100 ve Bıst 30’da işlem görüyor. Türk hava yolları hisse senedi ortalama 14,20 TL’den işlem görmektedir. Bu hisse senedi son 10 yılda yaklaşık %1000’den fazla kazandırmıştır. Türkiye’nin bayrak taşıyıcı uluslararası havacılık şirketine bir tıkla yatırım yapabilirsiniz.

GARAN
Türkiye’nin en büyük özel bankası olan Garanti Bankası, yaklaşık olarak 40 milyar TL’yi geçen piyasa değeriyle Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biridir. Garanti bankası bu yazının yazıldığı vakitlerde borsada 12 liradan işlem görmektedir. İşlem hacmi en yüksek hisselerden biridir.

ADANA-A
A grubu Adana şirketinin hisse senedi borsada en çok temettü ödeyen hisselerden biridir. Yıllık %15’den fazla kar payı dağıttığı için oldukça fazla bir şekilde tercih edilir. Şirket çimento sektöründe bulunmakta olup pek büyüyen bir şirket değildir. Yatırımcılarını daha çok temettü getirisine çeker. Şu sıralarda 9,5 TL’den işlem görmektedir.

EREGL
Erdemir Çelik A.Ş borsada en bilindik şirketlerden biridir. Piyasa değeri oldukça yüksek olup en çok işlem gören hisse senetleri arasındadır. EREGL, hızlı büyümesi ve yüksek temettü verimiyle en çok tercih edilen hisse senetleri arasındadır. Şu sıralar hisse senedi, 9,70 TL üzerinden işlem görmektedir.

Bir cevap yazın