Halkbank’tan Esnaflara Yeni Destek Paketi ve Paraf Kart Detayları Paylaşıldı

Esnaflara destek kredisi sunan Halkbank aynı zamanda paraf kart uygulamasını da devreye aldı. Koronavirüs sebebiyle küçük esnafı korumak amacıyla alınan önlemler kapsamında esnafa 6 ay ödemesiz 25 bin TL kredi veriyor. Yıllık faiz oranı yüzde 4,5 olan bu kredide ilk 6 ay ödemesiz toplamda 36 ay vade seçenekleri sunulmaya başlandı. Bu sayede esnaflar koronavirüsten çok daha az etkilenmiş olacak.

Esnaflar vadeli ve taksitli işlem avantajı sayesinde paraf kart sahibi de olabilecek. Paraf kart ile 12 aya kadar taksitlendirme uygulamaları da devreye girecek.

Esnaflar için Paraf Kart Desteği

25 bin TL’ye kadar limiti olan paraf kart üzerinden ilk 3 ay ödemesiz olarak aylık yüzde 0.05 faiz ile 12 aya kadar taksitlendirme imkanı sunuluyor. Düzenli nakit akışının sağlanabildiği bu kartta anlaşmalı tedarikçiler için özel limit uygulaması da var. Üstelik vadeli ve taksitli işlem avantajlarından faydalanmak için küçük esnaflara özel paraf kart desteği başvuruları devam ediyor.

Paraf kart ile beraber bankanın ekonomik istikrar kalkanı kampanyasını sunması, pek çok esnaf tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Paraf kart ürünlerinin de kullanılmaya başlanması sayesinde aynı zamanda işletme kredileri de alınabiliyor.

Kamu bankalarından olan Halkbank gerek bireysel gerekse esnaflar için sunduğu kredilerde her zaman düşük faizlerle hizmet sunuyor. Bu nedenle ülkemizde etkili olmaya başlayan koronavirüsün ekonomik etkilerini en aza indirmeye çalışan Halkbank’ın ilerleyen günlerde yeni kampanyalar sunup sunmayacağı da merak ediliyor.

Bir cevap yazın