Halkbank 10 Bin TL Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi kapsamında yüzde 0.49 faiz oranıyla 3 kamu bankasının başlattığı kampanyaya başvurular devam ediyor. Bu süreci değerlendirmek isteyen ve koronavirüse karşı acil nakit ihtiyacını karşılamak isteyen vatandaşlar Halkbank 10 bin TL destek kredisi başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını arıyor. Peki Halkbank temel ihtiyaç kredisine nasıl başvuru yapılacak? Haberimizin devamında tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Halkbank Destek Kredisi Başvuru Ekranı

Halkbank’tan 10 bin TL destek kredisi almak için öncelikle BURAYA tıklamanız gerekiyor. Web’ten kredi kullandırım sayfasına ulaştıktan sonra TC kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve güvenlik kodunu girmeniz gerekiyor. Ardından cep telefonunuza gelecek onay mesajını kullanarak temel ihtiyaç kredisi seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Yani 5 bin TL, 7.500 TL veya 10 bin TL kredi başvurusu yaparak süreci tamamlayabilirsiniz.

Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Geri Ödeme Tablosu

Bugüne kadar 2 milyondan fazla vatandaşın temel ihtiyaç kredisi başvurusu olumlu sonuçlanmış ve geri dönüşler de başlamıştır. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yaptığı açıklamada sürecin devam ettiği ve kısa sürede tüm vatandaşlara kredilerin aktarılacağı belirtildi.

6 ay ertelemeli olan temel destek kredisi 36 ay vadede sunuluyor. Buna göre 5 bin TL kredi çeken vatandaşlar 30 ay boyunca aylık 188 TL taksit ödeyecek. 7.500 TL çeken vatandaşlar aylık 282 TL, 10 bin TL kredi çıkan vatandaşlar ise aylık 376 TL ödeme yapacak.

Bazı vatandaşlara ise 3000 TL kredi çıkmaktadır. Bu kredinin aylık ödemesi ise 113 TL olacak.

Bir cevap yazın