Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Günümüzde pek çok banka gelirini bir belge ile ispatlayamayan kişilere kredi vermeye pek yanaşmıyor. Bankalar gelir belgelerini bir teminat olarak aldıkları için gelir belgesi olmayan vatandaşlar bankalar için bir risk faktörü olmuş oluyorlar. Ancak yine de gelir belgesiz kredi veren bankalar günümüzde mevcut. Çünkü bazı bankalar diğer bankalara göre fark yaratabilmek ve tercih sebebi olabilmek için böyle bir hamleye girişmek zorunda kalıyorlar. Yine de bankalar gelir belgesi olmayan, çalıştığını kanıtlayamayan bireylere yüksek miktarlarda kredi vermiyorlar. Verecekleri kredi tutarı genelde sağdan soldan toplayabilecek kadar az bir miktar oluyor. Ancak yine de gelir belgesi olmadan ne kadar kredi alabileceğinizi ve bu kredileri hangi bankadan temin edebileceğini öğrenmek isteyen ziyaretçilerimiz için bu yazıyı hazırlamak istedik, herkese keyifli okumalar dileriz..

ING Bank

ING Bank gelir belgesi olmayan vatandaşlara düşük limitli bir kredi veriyor. 1,000 TL ile 5,000 TL arası kredi alabileceğiniz bu kredi ürün paketinde gelir belgesi talep edilmiyor. Gelir belgesi talep edilmediği için takdir edersiniz ki faiz oranı da yüksek oluyor. Banka söz konusu krediyi yıllık %24,00 faizle veriyor. Sigorta ve vergi gibi ek masraflar eklendiğinde kredinin yıllık maliyeti %30,00’a kadar çıkabiliyor. Bu kredi için banka maksimum 48 ay vade seçeneği sunuyor.

Akbank

Sabancı grubuna ait olan Akbank’ta gelir belgesi olmayan bireyler için 40 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi verebiliyor. Verilecek olan kredinin aylık faiz oranı %1,19 olup yıllık maliyet oranı ise %19,00’a kadar çıkabiliyor. Söz konusu banka kredi için maksimum 48 ay vade seçeneği sunuyor.

Aktifbank

20 bin TL’ye kadar gelir belgesi olmayan kişilere kredi verebilen bir banka olan Aktifbank, Nkolay kredi sayesinde gelir belgesi olmayan kredi notu düşük olan kişilerin de kredi alabilmesini sağlıyor. Yıllık %22,60 faiz ile kredi veren bankanın yıllık efektif faiz oranı ise %31,2. Kredinin yıllık maliyeti vergi ve sigortalarla beraber %27,00’a kadar ulaşabiliyor.

Bir cevap yazın