Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Listesi Açıklandı!

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar, acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bununla birlikte koronavirüs sebebiyle maddi anlamda zorluk yaşayan vatandaşlar da kredi çekebilmenin yollarını aramaya başladı. Elbette gelir belgesiz kredi veren bankalar bazı şartların yerine getirilmesi durumunda aynı gün içinde kredi verebiliyor. Peki bu bankalar hangileri? Gelir belgesiz kredi çekme şartları neler? Bu soruların yanıtlarını haberimizin devamından takip edebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Alma Şartları

Gelir belgesiz kredi almak için öncelikle kredi skorunun yüksek olması gerekir. Özel bankalar bu konuda kendi müşterilerine inisiyatif tanıyabilir. Evraksız krediye başvuru yapan tüketicilerde ayrıca sigorta şartı aranabiliyor. Buna ek olarak her banka kendi kural ve şartlarını uygulayarak evraksız kredi verebiliyor.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2020

Listenin ilk sırasında Akbank bulunuyor. Kredi skoru 1200 ve üzerinde olan müşterilerine 50 bin TL’ye kadar kredi veren Akbank, müşterisi olmayanlara bu hizmeti sağlamıyor.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında QNB Finansbank’ın uygulaması olan enpara.com da yer alıyor. İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden banka müşterilerinin başvuru yapabildiği evraksız krediye müşteri olmayanlar şubeden başvuru yapabilmektedir.

2020 gelirsiz kredi veren bankalardan olan İş Bankası da 40 bin TL’ye kadar kredi çekme imkanı sunuyor. Mobil uygulama üzerinden banka müşterilerinin yapacağı başvurular aynı gün değerlendirilerek geri dönüş sağlanıyor.

Gelir belgesiz kredi veren bankaların ortak özelliği, kredi skoruna göre hizmet sunmalarıdır. Yani geçmiş dönem kredi kartı ya da kredi ödemelerinde sorun yaşamış olanların bu krediden yararlanamayacağı unutulmamalıdır.

Bir cevap yazın