Findeks İle Kredi Notu Nasıl Sorgulanır

Findeks İle Kredi Notu Nasıl Sorgulanır

Kredi notu bankalar tarafından kişilere verilen ve kişilerin borç ödeme alışkanlıklarını ölçen önemli bir finansal enstrümandır. Findeks kredi notunuzu öğrenmek, kredi alabilmek veya kredi başvurusunda bulunabilmek için önemlidir. Çünkü kredi notunuz düşükse kredi başvurularınız olumsuz yanıt alacak ve tüm bunların üstüne olumsuz bir başvuru yanıtı aldığınız için kredi notunuz düşecektir. Bu nedenle kredi almak istediğinizde ilk olarak kredi notunuzu öğrenip kredi alıp almamaya uygunluğunuzu test etmelisiniz. Peki findeks kredi notu nasıl öğrenilir? Hangi kredi notuna sahip olduğuma nereden ve nasıl bakabilirim? Bu yazıda kredi notunuzu kolayca öğrenebileceğiniz birkaç yöntemden bahsedeceğiz.

 

Banka Gişelerinden Öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuzu öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Çalışmış olduğunuz banka şubesine gidip sıra numarası alarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Sıra size geldiğinde memure hanıma kredi notunuzu sorarak belirli bir ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu öğrenme için alınan ücret genelde cüzi miktarlarda olmakta ve ortalama olarak 8-10 TL kadar ücret alınmaktadır.

 

Beyaz Eşya Satan Dükkanlardan Öğrenebilirsiniz

Senetle beyaz eşya veya herhangi bir alet edevat satışı gerçekleştiren bir yere sorarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bayiye giderken senetle bir şeyler satın almak istiyorum ancak kredi notumu bilmiyorum sizler bakabilirmisiniz diye sorabilir ve kredi notunuzun öğrenebilirsiniz. Şube’de ki yetkililer muhakkak size yardım edeceklerdir. Tüm bunlara rağmen kredi notunuzu öğrenemediyseniz bir yöntem daha var.

Findeks İle Kredi Notunuzu Öğrenebilirsiniz

Türkiye’deki en büyük 9 dev banka ile çalışan Findeks kurumu, bireysel ve kurumsal kişileri finansal analizini yapmaktadır. Findeks ile internet sitesinden ufak bir ücret ödeyerek kolayca kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Ticaret ile uğraşıyorsanız ve kredi notunuz size sürekli lazım ise ve sürekli öğrenmeniz gerekiyorsa bu durumda Findeks abonelik paketlerini satın alabilir ve istediğiniz zaman kredi notunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Findeks’in sunmuş olduğu hizmetler arasında aylık ve yıllık abonelik paketleri yaptırdığınızda sizin adınıza bir not danışmanı tutmakta ve kredi notunuz düştüğünde size yardımcı olmaktadırlar. Abonelik bedelleri de oldukça düşük olup sizlere en yii hizmeti vermeyi amaçlamaktadırlar.

Bir cevap yazın