FED Nisan Ayı Toplantısı Ne Zaman ve Saat Kaçta Yapılacak? Faiz Kararı Açıklanacak mı?

Amerikan Merkez Bankası FED Nisan 2020 toplantısından önce çok sayıda yorum yapılmaya başlandı. Öncelikle FED, koronavirüs sebebiyle bir önceki toplantıda faiz indirimi yapmıştı. Mart 2020’de FED’in acil kod ile toplanması ve politika faizini de yüzde 0 ile yüzde -25 seviyesine çekerek negatif faiz uygulamaya başlamıştır. Peki FED Nisan 2020 toplantısı saat kaçta ve ne zaman yapılacak? Küresel ekonomiyi etkileyecek olan FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

FED Nisan Ayı Toplantısı Ne Zaman?

FED Nisan 2020 toplantısı ne zaman? 16 Mart 2020’de FED’in açıkladığı faiz kararından sonra dolar kurunda da anlık değişimler yaşanmıştı. Dolarda bir süre düşüş kaydedilirken koronavirüs salgınındaki belirsizlik dolar kurunda yeniden hızlı bir yükselmeye neden oldu. Ayrıca dolar günümüzde de konumunu korumaya ve 7 TL’ye yakın olarak işlem görmeyi sürdürüyor.

FED’in Nisan 2020 toplantısı 29 Nisan 2020 Çarşamba günü yapılacak. Toplantının ardından nihai kararlar alınacak ve gerekli açıklamalar da yapılacak.

FED Nisan 2020 Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanacak?

FED yeni fazi kararı sonrasında FED Başkanı Powell Türkiye saati ile 21:00’da açıklama yapacak.

FED Faiz Düşürürse Altın ve Dolar Fiyatları Nasıl Etkilenir?

FED Nisan 2020 toplantısından sonra olası bir faiz indirimi kararının ardından dolar ve altında anlık düşüşler yaşanabilir. Uzmanlar faiz indiriminden sonra ayrıca dolardan çıkan yatırımcıların altına doğru yönelmeye başlayacağını düşünüyor.

Bir cevap yazın