En Uygun Faizli Bireysel Kredi Veren Bankalar

En Uygun Faizli Bireysel Kredi Veren Bankalar

Banka kredileri, günümüzde hemen herkesin kullandığı çok önemli borçlanma araçlarından biridir. Banka kredileri sayesinde paraya ihtiyacımız olduğunda istediğimiz ödeme seçenekleri ile borcumuzu ödeyebiliyor, ve kredimizi istediğimiz gibi çekip kullanabiliyoruz, bu açıdan baktığımızda banka kredileri hayatımızda çok ama çok önemli bir konumdadır. Ancak bankaya kredi başvurusunda bulunmadan önce yapmamız gereken bir takım şeyler bulunuyor, bildiğiniz gibi her banka aynı faiz oranıyla kredi vermiyor ve yüksek miktarda kredi çektiğimizde ufak bir faiz oranı bile çok ciddi farklar yaratabiliyor. Bu nedenle geri ödeme koşulları en cazip olan krediyi seçip kullanmak biz tüketiciler için en önemlisi olacaktır. Peki en uygun faizli bireysel kredi veren bankalar hangisidir? Hangi bankalar tüketicilere en düşük faiz oranları ile kredi imkanı sunuyor?

Teb

Türkiye ekonomi bankası kredi notu en yüksek seviyede olan müşterilerine özel bir kredi kampanyası sunuyor. Bu kapsamda 10 bin lira kredi alan birisi aylık sadece 267 lira taksit ödüyor ve aylık yüzde 0,89 faiz oranından yararlanabiliyorlar. Teb’in sunmuş olduğu krediyi almanız durumunda, kullanacağınız kredinin yıllık maliyet oranı yaklaşık olarak %13 civarında olacaktır.

QNB Finansbank

Aylık sadece 271 lira taksitle 4 yıl vadeli 10 bin lira kredi imkanı sunan QNB Finansbank, aylık yalnızca yüzde 0,94 faiz oranı ile bu krediyi sunmaktadır. Söz konusu faiz oranları en yüksek kredi notuna özel olarak verilmiş olup, düşük kredi notuna sahip olan müşterilerin aynı orandan yararlanabileceği kesin değildir. Söz konusu kredinin yıllık maliyet oranı %15’tir.

Türkiye İş Bankası

Aylık %1,05 faiz oranıyla kredi imkanı sunan Türkiye İş Bankası, söz konusu 10 bin liralık kredi için aylık 279 TL taksit imkanı sunuyor. 4 yıl vadeli 10 bin liralık kredinin yıllık maliyet oranı ise yaklaşık %16,5’tir.

Aktifbank

Kredi notu en yüksek seviyede olan bireyler, Aktifbank’tan 10 bin lira 4 yıl vadeli krediyi aylık yalnızca %1,08 faiz oranıyla alabiliyor. Alınan kredinin yıllık maliyeti yüzde 17 olup, söz konusu kredinin faiz oranları müşteri özelinde değişebilmektedir.

Bir cevap yazın