Emeklilere Kampanyalı Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Kampanyalı Kredi Veren Bankalar

Borç harç içinde bir şekilde emekli oldunuz, yıllar boyu devlete vergi ödediniz ve şimdi hakkınız olan emekliliğin tadını çıkarmak ve en az 1,400 lira maaş almak istiyorsunuz. Kanunlara göre geçerli en düşük emekli maaşı 1,400 liradır. Emekliler her ne kadar epey düşük gelir elde ediyor olsalar da yine de bankalardan kredi alırken çok zorlanmazlar, çünkü gelir belgeleri bulunmaktadır. Emekli maaşıyla geçinmeye çalışırken bazen zorlanabilir ve kredi çekmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle emeklilere kredi veren bankaları araştırmak ve emeklilere kredi veren bankaları bulmak sizin için çok önemlidir. Ancak bazı bankalar emeklilere kredi vermek istemeyebiliyor. Emekliler düşük maaş aldıkları için veya yaşları çok ileride olduğu için bazı bankalar emeklilere kredi vermiyor, işte tüm bunlara nazaran hala emeklilere kredi veren bankalar bulunmaktadır ve bu yazımızda sizlere emeklilere kampanyalı kredi veren bankalar hakkında bahsedeceğiz.

Emeklilerin banka neticesinde belirlenen en yüksek kredi limiti 45 bin TL’dir. Yani emekliler emekli maaşları ile 45 bin liradan daha fazla kredi alamazlar. Peki hangi banka emeklilere ne kadar faizle kredi veriyor?

Fibabanka

Emeklilere kampanyalı kredi veren bankalar arasında bulunan Fıbabanka tüm emeklilere 3,000 TL’ye kadar kredi verebilmektedir. Fibabanka tarafından verilecek olan 3 bin lira limitli kredi 18 aya varan vadelerle çekilebiliyor. Emeklilere verilecek bu kampanyalı kredilerin aylık faizi ise %1,19’dur.

Aktifbank

Emeklilere 40 bin TL’ye kadar kredi verebilen Aktifbank, faiz oranları konusunda biraz emeklileri zorlayabilir. Aylık %1,99’a kadar faiz talep edebilen banka bu şartlar çerçevesinde vergiler dahil yıllık maliyeti %30’u bulabilen bir kredi ürünü sunuyor. Bu kredi kapsamında emekliler 40 bin liraya kadar kredi alabiliyorlar.

KuveytTürk

Emeklilere 30 bin TL’ye kadar kredi verebilen Kuveyt Türk’de emekliliere uygun faiz oranlarıyla kampanyalı kredi sunan bankalardan biridir. Söz konusu bankanın uygulayacak kar payı oranı kişinin kredi notuna göre değişmekle beraber 1,19 ile 1,89 arasıdır.

Halkbank

En çok kredi ürünü sunan bankalardan biri olan Halkbank’da emeklilere kampanyalı kredi sunuyor. 45 bin TL’ye kadar emeklilere kredi sunabilen banka, aylık %1,12 faiz oranları ile tüketiciye kredi verebiliyor.

Bir cevap yazın