Düşük Taksit Ödeyerek Taşıt Almak İsteyenler için Yeni Bir Kampanya Başlatıldı

Taşıt almak isteyenler son zamanlarda düşük faizli taşıt kredilerini merak ediyor. Bu kapsamda Nisan ayı için özel kampanyalar da sunulmaya başlandı. Son olarak 30 bin TL taşıt finansmanı için 60 ay vadeli kredi sunan Albaraka Türk Katılım Bankasına her geçen gün rağbet artmaya başladı.

Albaraka Türk Katılım Bankası, araç sahibi olmak isteyenlere özel bir imkan tanıyor. Banka üzerinden kredi çekerek taşıt almak isteyen vatandaşlar sıfır araç alımları için 5 yaşına kadar finansman kullanabiliyor. Üstelik aynı durum ikinci el taşıtlar için de geçerli. Bankanın sunduğu 30 bin TL’lik finansmanın detaylarını sizler için hazırladık.

Albaraka Türk Katılım Bankası Araç Finansmanı

Bankanın sunduğu kredide belirli bir miktara kadar finansman aktarılıyor. Kredi kullanım limitleriyle ilgili açıklama yapan banka, araç değerinin 120 bin TL altında olması durumunda ekspertiz değerinin yüzde 70’i kadar kredi kullanılabileceğini belirtti.

120 bin TL’nin üzerindeki kredilerde ise bu rakama kadar olan kısmı için yüzde 70 oranında kredi verilecek. Kalan kısım için de yüzde 50 oranında finansman sağlanacak.

Örnek olarak 130 bin TL değerindeki bir araç için 89 bin TL, 50 bin TL’lik araç için de 35 bin TL kredi kullanılabilecek.

Bankanın bu finansmanında 24 ay vadeye kadar olan kısım için yüzde 0,94 faiz oranı geçerli olacak. 25 ay ile 60 ay vade için de yüzde 0,98 faiz oranı uygulanacak.

Buna göre 30 bin TL kredi için 60 ay vadede aylık taksit tutarı 699 TL olacak. Toplamda geri ödenecek tutar ise 41,987 TL.

Bir cevap yazın