Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Günümüzde devlet memurları bankadan kredi çekerken çeşitli zorluklar yaşayabilmektedirler. Memurlar sabit gelirli olsalarda maaşları düşük olduğundan dolayı bankalardan aldıkları kredilerin faizlerini ödemekte zorlanabilmektediler. Her insan da olduğu gibi Devlet memurlarının da krediye ihtiyacı olduğunu düşünecek olursak Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar devlet memurları için son derece önemlidir. Bu yazıda sizlere Vakıfbank Ing Bank Denizbank Garanti Bankası gibi bankalar içerisinde devlet memurlarına uygun faiz oranlarıyla kredi veren bankaları inceleyeceğiz.

Denizbank

Denizbank Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar arasında olmasa da çok uygun faiz oranı ile kredi verdiği için bu listeye eklemeyi gerekli gördük. Yıllık yüzde 2,39 faiz oranı ile 55,000 TL’ye kadar kredi çekme imkanı veren Denizbank’ın kredi vermek için memurlardan Gelir Belgesi, maaş bordrosu, kamu kimlik kartı, ikametgah adresi ve son aya ait bir fatura istemektedir. Tüm bu belgeleri Denizbank’a sunduğunuzda kefilsiz şartsız yüzde 2,39 faiz oranıyla kredinizi alabilirsiniz.

Akbank

Kamu çalışanlarına özel kampanya düzenleyen Akbank, 36 aya varan vadelerle kredi çekebilme imkanı sunuyor. 90,000 TL’ye kadar kredi çekebileceğiniz bankada, kredinizi devlet memurlarına özel olarak faizsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi

Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar arasında olan Yapı Kredi bankası da uygun oranlar ile devlet memurlarına kredi kullandırmaktadır. 36 aya varan vadelerle kredi çekebileceğiniz bankada 50,000 TL kredi limiti bulunmaktadır.

Vakıfbank

36 aya varan vade seçeneği sunan banka 90,000 TL’ye kadar kredi çekme imkanı sunmaktadır. Sizlerde devlet memuru iseniz en yakın bir Vakıfbank şubesine gelir belgeniz kimlik fotokopiniz ve ikametgah kağıdınız ile birlikte giderek 90 bin TL’ye kadar krediyi 36 aya varan vade ile kullanabilirsiniz.

Halkbank

Büyük bir devlet bankası olan Halkbank’ta uygun oranlarla devlet memurlarına kredi kullandıramaktadır. 36 aya varan vadelerle kredi alabileceğiniz bankada sunulan kredi limiti ise 50,000 TL. Sadece devlet memurlarının yararlanabilecği kampanyadan yararlanmak içinn en yakın bir Halkbank şubesini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Devlet Memuru Hangi Şartlar Altında Kredi Alamaz

Devlet Memurlarına Faizsiz Kredi Veren Bankalar, kredi verebilmek için belli şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında en öncelik verilen şart ise, kredi notudur. Kredi notu düşük olan hiçbir devlet memuru bankadan kredi alamaz. Faizsiz kredi alabilmek için bankalar tarafından belirlenen şart kredi notunun en az 1400 puan olmasıdır. Daha düşük kredi notuna sahip olan bireyler maalesef ki kredi kullanamıyor.

Bir cevap yazın