Burgan Bank Anlaşmalı PTT Kredisi Kampanyası Başlattı

PTT anlaşmalı bankalardan olan Burgan Bank, yeni bir uygulamaya imza attı. 55 bin TL’ye kadar PTT ihtiyaç kredisi sunacak olan bankanın esnek ödeme seçenekleri ve faiz oranları dikkat çekiyor. Genelde emekli maaşını PTT üzerinden alan vatandaşların tercih ettiği kredilerde Nisan ayına özel kampanyalar devam ediyor.

PTT’den Nisan Ayına Özel İhtiyaç Kredisi

PTT sayesinde kredi çekmek isteyen vatandaşlar Burgan Bank’tan kredi talep etmeleri durumunda üst limit 3 bin TL olarak sunulmaktaydı. Ancak yeni bir kampanya kapsamında bu rakam 55 bin TL’ye kadar yükseldi.

PTT Kredisi Faiz Oranları

Vatandaşlar 55 bin TL’ye kadar olan taleplerini Burgan Bank üzerinden gönderebilecek. Kredi kullanım miktarına göre artan faiz oranlarıyla ilgili de araştırma yapan vatandaşlar 3000-5000 TL arasında yüzde 1,98 faiz oranı ile kredi alabilecek.

Kredi miktarı 5000-9.999 TL olarak yapılacak talepler için faiz oranı yüzde 1,65 olarak açıklanırken, 10 bin TL ile 19,999 TL arasındaki kredi talepleri için faiz oranı yüzde 1,55 olarak uygulanıyor.

Daha düşük faiz oranından yararlanmak isteyen vatandaşlar ise yüzde 1,49 faizle kredi alabiliyor. Ancak bu oran 20 bin TL ile 55 bin TL arasındaki kredilerde geçerli oluyor.

Banka tarafından yapılan açıklamada vade oranı en çok 5 yıl olarak sunulacak. Yani 60 ay vadeye kadar alınabilecek bu kredide yaş şartı da bulunuyor. PTT üzerinden Burgan Bank kredisi almak isteyen vatandaşların en çok 73 yaşında olması gerekiyor. Detaylı bilgi için PTT ya da Burgan Bank’ın resmi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın